Prognoza burz i obserwacji – 19.04.2021

Prognoza obserwacji burz - omówienie.

— Oficjalna prognoza burz na 28.07 i noc 28/29.07.2021—

Po kilku dniach bez burz lub zmniejszonej ich aktywności środa znów zapowiada się dynamicznie i ponownie pojawią się miejscami gwałtowne komórki burzowe. Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżowej oraz związanej z nią linii zbieżności wiatru. Połączenie tych warunków synoptycznych ze sprzyjającymi rozwojowi burz parametrami konwekcyjnymi spowoduje rozwój wielu komórek już w okolicach południa. Najwyższa ich aktywność przypadnie na godziny popołudniowe i wieczorne – jednak i nocą wiele z nich może pozostać aktywnych.

CZYTAJ DALEJ

Poradnik:
JAK ZACHOWAĆ SIĘ PODCZAS BURZY.


Prognoza burz – omówienie.
W dniu dzisiejszym nadal nad naszym krajem zalegać będzie wilgotna, ciepła i chwiejna masa powietrza znad Morza Czarnego. A to oznacza kolejne burze wewnątrz masowe.
Dziś modele są zgodne. Najwięcej energii dostępnej drogą konwekcyjną będzie w zachodniej i północnej części kraju:
CAPE 19.04.2021

Sprawdźmy wskaźniki wielkości inwersji hamującej konwekcję. Najmniejsza na szarym obszarze.
CIN 19.04.2021
Zbieżność wiatru pokrywa się z miejscami gdzie CIN ma małe wartości. To tam jest największa szansa na konwekcję w dniu dzisiejszym.
Zbieżność 19.04.2021

Prognoza obserwacji burz – Plan działania

Dziś w rejonie naszych działań szanse na burze są małe. Nad nami jest coraz większy niedosyt wilgoci. Jednak powstania komórek konwekcyjnych nie możemy wykluczyć. Dlatego też jesteśmy przygotowani do obserwacji. Jeśli coś się będzie dziać – będziemy raportować.

Jeśli nas nie znasz – zerknij TU – dowiesz się czegoś więcej o nas. Zapraszamy też do prognozy SOB.