Prognoza burz i obserwacji – 20.06.2021

Udostępnij dalej
  • 1
    Udostępnij

Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

CZYTAJ DALEJ


Prognoza „Sorry. Taki mamy klimat

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ

Prognoza burz 20.06.2021 – omówienie.
W dniu dzisiejszym (20.06.2021) zalegać nad nadal będzie powietrze zwrotnikowe. Będzie upalnie. Zaznaczy się już jednak na zachodzie kraju linia zbieżności wiatru związana z falującym frontem atmosferycznym dającym się we znaki we Francji, Niemczech i Krajach Beneluxu. Natomiast na wschodzie pojawi się coraz więcej wilgoci zaciąganej z nad Morza Czarnego (za sprawą niżu górnego mieszczącego się nad Ukrainą).
Spodziewamy się zatem burz d dwóch sektorach.
1. Na zachodzie kraju. Za sprawą linii zbieżności wiatru oraz poprawiających się warunków termodynamicznych za sprawą zbliżającego się frontu.
2. Na wschodzie kraju z naciskiem na woj. lubelskie. Tam dzięki większej ilości wilgoci w atmosferze oraz insolacji słońca dojść może do konwekcji w trybie ukrytym. Największej aktywności burz spodziewamy się w godzinach popołudniowych i wieczornych. Te na ogół będą miały postać izolowanych komórek przemieszczających się bardzo powoli z zachodu na wschód. I tam kierujemy dziś swój wzrok.

Należy jednak pamiętać że liczba burz może być mniejsza od prognozowanej, lub nie będzie jej wcale.
Po szczegółową prognozę zapraszamy do prognozy SOB.

Prognoza występowania burz 20.06.2021
Prognoza występowania burz 20.06.2021

Prognoza burz 20.06.2021Plan działania
Na mapie z ostrzeżeniem SOB nakreśliliśmy mniej więcej obszar naszego działania. Wyruszamy tam po południu. Pojawimy się wtedy w aplikacji Monitor Burz. Powoli będziemy przemieszczać się w stronę Lublina. Konwekcja będzie rozproszona i wszystko wyjdzie „w trasie”. O ile modele prognostyczne są zgodne co do przebiegu zjawisk pogodowych w kraju (mapy poniżej w galerii) o tyle godzina i szybkość jego przemieszczania się są dość niepewne.
Jeśli nas nie znasz – zerknij TU – dowiesz się czegoś więcej o nas.


Znajdź nas podczas naszych obserwacji

Nasze położenie dostępne jest:
-> na mapie dynamicznej SIEĆ OBSERWATORÓW BURZ
-> w aplikacji MONITOR BURZ