Strona główna » Blog » Prognoza na weekend – ciepło z przelotnymi opadami

Prognoza na weekend – ciepło z przelotnymi opadami

Udostępnij dalej

W nadchodzący weekend pogoda w większości kraju spokojna i słoneczna. Przelotne deszcze możliwe na wybrzeżu oraz południowym wschodzie i wschodzie kraju. Tam też możliwe w sobotę burze.

SOBOTA 14.08.2021

Opady i burze

W pierwszej części nocy i nad ranem opady możliwe na północnym zachodzie kraju oraz na wybrzeżu. Nie powinny być silne. W reszcie kraju bez opadów. Przed południem w całym kraju bez deszczu.
Po południu i wieczorem na wschodzie i południowym wschodzie rozwinie się izolowana konwekcja. Skutkować będzie powstającymi komórkami opadowymi. Niektóre będą zdolne dawać wyładowania. Największa szansa na burze będzie na południowym wschodzie. Wieczorem komórki burzowe będą zanikać.


Kliknij i przeczytaj jak zachować się podczas burzy.

Temperatury

W nocy i nad ranem w sobotę najcieplej na zachodzie i północnym zachodzie kraju. Temperatury wzrosną tam do 22 stopni. W pozostałym obszarze 14-18 stopni. Gdy pojawi się słońce to temperatura zacznie szybko rosnąć. Na wschodzie i południu przed południem temperatury dobiją do 26 stopni. Najchłodniej na północnym zachodzie 18-22 stopnie.
Po południu i wieczorem najcieplej nadal na południu kraju. A w szczególności na podkarpaciu – do 30 stopni. Najchłodniej na północnych krańcach – 20-24 stopnie.

Kliknij i przeczytaj jak zachować się podczas upału

NIEDZIELA 15.08.2021

Opady i burze

W pierwszej części nocy i nad ranem opady możliwe na wybrzeżu. Związane będą z zanikającym frontem okluzji. Są małe szanse na wyładowania. Na pozostałym obszarze kraju sucho. Przed południem wąska strefa opadów deszczu będzie przesuwała się w głąb woj. pomorskiego. Po południu lokalnie na północnym zachodzie oraz południowym wschodzie punktowe opady deszczu. Na południu woj. małopolskiego i podkarpackiego w chwiejnej masie powietrza możliwe jest powstanie burz. Będą nieść intensywne opady deszczu i miejscami grad. Wygasnąć powinny wieczorem.


Temperatury

W nocy najchłodniej na mazurach i w woj. podlaskim 10-14 stopni. W pozostałych miejscach 16-18 stopni.Gdy pojawi się słońce to temperatura zacznie szybko rosnąć. Na południu i południowym wschodzie znów najcieplej – tam gdzoną 12:00 temperatury dobiją do 26 stopni. Najchłodniej na północnym zachodzie 18-22 stopnie.
Po południu i wieczorem najcieplej znów na południu kraju. Do 30 stopni. Najchłodniej na północnych krańcach – 20-24 stopnie.

Kliknij i przeczytaj jak zachować się podczas upału

Źródło map: https://meteologix.com