Strona główna » Blog » Prognoza na środę 18.08.2021 i noc 18/19.08

Prognoza na środę 18.08.2021 i noc 18/19.08

Udostępnij dalej

Zgodnie z ostatnią prognozą nad wybrzeżem zaznaczał się front okluzji związany z niżem którego centrum znajduje się nad Morzem Bałtyckim. W jego okolicach na liniach zbieżności tworzyły się komórki konwekcyjne wraz z burzami. Układały się w formacje liniowe smagające wybrzeże. Niż będzie powoli oddalał w stronę Szwecji. Mimo to w najbliższych godzinach nadal będzie kształtował pogodę szczególnie na północy kraju.
Wiatr w dniu jutrzejszym będzie tam dawał się we znaki. W porywach na wybrzeżu do 80-85 km/h. W nocy powinien słabnąć.


Opady i burze

Tej nocy nadal będą pojawiały się wyładowania generowane w komórki konwekcyjne wbudowane w strefę opadów rozciągającą się przez prawie całe wybrzeże. Miejscami będzie padać bardzo mocno. Z biegiem czasu strefa będzie się przesuwać na wschód jednocześnie dezintegrując. Na pozostałym obszarze bez opadów.
W dniu jutrzejszym zaznaczy się konwekcja wewnątrz masowa charakterystyczna dla tej masy powietrza. Pojawi się wiele izolowanych komórek opadowych na północnym zachodzie i zachodzie kraju. Niektóre z nich mogą dawać wyładowania. Będzie bardzo malowniczo.

Z upływem dnia zdecydowanie więcej opadów znów pojawi się na wybrzeżu. Miejscami opad typu konwekcyjnego będzie intensywny. Padać też będzie mogło w woj. zachodnich i na Kujawach.Kliknij i przeczytaj jak zachować się podczas burzy.


Temperatury

Dziś w nocy chłodno. Od 10-14 stopni. Najcieplej na wybrzeżu 15-17 stopni. Przed południem w środę temperatury wzrosną na południowym wschodzie do 20 stopni. Najchłodniej na Północy 14-16 stopni. Po południu nadal najcieplej na południu. A w szczególności na południowym zachodzie 18-20 stopni. W pozostałym obszarze 15-18 stopni.
W nocy ze środy na czwartek dość mocno ochłodzi się na południowym wschodzie: 10-12 stopni. Najcieplej na północnym zachodzie. Miejscami 17-18 stopni.


Prognozy naszych partnerów


Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ
Prognoza “Sorry. Taki mamy klimat

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJKliknij i przeczytaj jak zachować się podczas upału

Źródło map: https://meteologix.com