Strona główna » Blog » Prognoza na wtorek 17.08.2021 i noc 17/18.08

Prognoza na wtorek 17.08.2021 i noc 17/18.08

Udostępnij dalej

Po porannych burzach tworzących się w chwiejnym powietrzu już za frontem chłodnym, który w nocy pokazał pazur szczególnie na południowym wchodzie nastaje spokojniejsza i chłodniejsza aura. Można mieć wrażenie że to już przedwczesna jesień. Ale to błędne wrażenie ponieważ ciepło jeszcze wróci. Niestety dopiero w przyszłym tygodniu.


Opady i burze

Deszcz i burze będą występować do późnych godzin wieczornych na wybrzeżu i pomorzu.. Z burzami związane będą opady gradu oraz bardzo silne porywy wiatru (do 110 km/h). Jest duża szansa na pojawienie się lejków kondensacyjnych lub nawet trąb wodnych. Więcej o burzach w prognozach konwekcyjnych które znajdziecie poniżej. Najwięcej opadów na północnym zachodzie oraz zachodzie kraju. Padać też będzie na południowym wschodzie kraju.
W nocy nadal największa szansa na opady na północnym zachodzie kraju.

Kliknij i przeczytaj jak zachować się podczas burzy.


Temperatury

Dziś już jest zdecydowanie chłodniej niż w dniu wczorajszym. Dostaliśmy się w masę powietrza polarnomorskiego. Są też plusy – zdecydowanie bardziej rześko. No i oddycha się łatwiej 🙂
W tej chwili najcieplej jest jeszcze na wschodzie kraju – do 20 stopni. Najchłodniej w górach 10-12 stopni. Na pozostałym obszarze 16-18 stopni. Z upływem czasu temperatury będą spadać. Wieczorem w większości kraju 14-16 stopni.
W nocy najchłodniej na południowym wschodzie i w górach 8-12 stopni. Najcieplej na wybrzeżu. Do 19 stopni.
Bałtyk oddaje ciepło stąd te temperatury.


Prognozy naszych partnerów


Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

CZYTAJ DALEJ


Prognoza “Sorry. Taki mamy klimat

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJPrognoza “Sorry. Taki mamy klimat

CZYTAJ DALEJKliknij i przeczytaj jak zachować się podczas upału

Źródło map: https://meteologix.com