Strona główna » Blog » Prognoza na czwartek 19.08.2021 i noc 19/20.08.2021

Prognoza na czwartek 19.08.2021 i noc 19/20.08.2021

Udostępnij dalej

W dniu dzisiejszym na północy kraju zaznacza się jeszcze wpływ niżu, który przemieszcza się nad Morzem Bałtyckim. Związany z nim front atmosferyczny przynosi przelotne opady deszczu na wybrzeżu. Dodatkowo tam daje się we znaki bardzo silny i porywisty wiatr. 

Jutro sytuacja będzie podobna. Będziemy nadal pod wpływem tego właśnie niżu. Na południowym wschodzie będzie natomiast oddziaływać wyż znad Rumunii. 
Wiatr pasie Wybrzeża będzie stopniowo słabnąć. W nocy i przed południem jeszcze w porywach do 70 km na godzinę. Po południu jego prędkość spadnie. 

 


Opady i burze

Tej nocy największa strefa opadów rozciągać się przez prawie przez całe wybrzeże. Miejscami będzie padać mocno. Przelotne opady możliwe też na zachodzie i w centrum kraju.
W dniu jutrzejszym zaznaczy się konwekcja wewnątrz masowa charakterystyczna dla tej masy powietrza. Po południu pojawi się wiele izolowanych komórek opadowych na północy kraju. Niektóre z nich mogą dawać wyładowania. Wieczorem w większości będą zanikać. Ale przelotne opady utrzymają się w pasie woj. zachodnio-pomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.Kliknij i przeczytaj jak zachować się podczas burzy.


Temperatury

Dziś w nocy chłodno. Od 8-12 stopni na południu kraju. Najcieplej na wybrzeżu 15-17 stopni.
W południe w czwartek temperatury wzrosną na południowym wschodzie do 22 stopni. Najchłodniej na północnym zachodzie 16-18 stopni.
Wieczorem rozkład temperatur się mocno nie zmieni.
W nocy z czwartku na piątek temperatury od 12 do 18 stopni. Przy czym najchłodniej (12 stopni) w Beskidach.


Prognozy naszych partnerów


Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ
Prognoza “Sorry. Taki mamy klimat

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJKliknij i przeczytaj jak zachować się podczas upału

Źródło map: https://meteologix.com