Strona główna » Blog » Prognoza na sobotę 21.08.2021 i noc 21/22.08.2021

Prognoza na sobotę 21.08.2021 i noc 21/22.08.2021

Udostępnij dalej

Po przejściu frontu chłodnego w piątek zrobiło się zdecydowanie chłodniej. Pogoda na szczęście będzie dziś bardziej stabilna. Polska dostała się pod wpływ wyżu z nad Austrii. Z drugiej strony mamy wilgotne polarnomorskie powietrze. Na północnym wschodzie nadal oddziałuje oddalający się od nas niż. Miszmasz w sytuacji synoptycznej poskutkuje miszmaszem w pogodzie.

Wiatr nie będzie nam dziś dokuczał. W porywach do 30 km/h. Podczas przechodzenia komórek konwekcyjnych w porywach do 50 km/h.


Opady i burze

Powietrze polarnomorskie nad naszym krajem charakteryzuje się dużą wilgotnością. Widać to było nad ranem gdy w wielu miejscach zalegały mgły. Przed południem pojawiały się też przelotne opady na północnym wschodzie kraju. Po południu aura będzie podobna. Przelotne opady deszczu możliwe są w większości kraju. Najmniejsze na nie szanse na południowym zachodzie. Największe n północnym wschodzie.

W drugiej części dnia podobnie. Najwięcej komórek opadowych w woj. podlaskim.

Nocą opady powinny zaniknąć. Na północnym wschodzie pojawią się mgły i zamglenia.Kliknij i przeczytaj jak zachować się podczas burzy.


Temperatury

Teraz najcieplej na zachodzie i południu kraju od 20 do 22 stopni. Na pozostałym obszarze około 18 stopni.

Do wieczora bez większych zmian. W nocy jednak brak większego zachmurzenia oraz obecność wyżu spowodują wychłodzenie się powietrza Na północy najchłodniej – 8 do 10 stopni. Najcieplej na południowym zachodzie – 14 do 16 stopni.


Prognozy naszych partnerów


Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ
Prognoza “Sorry. Taki mamy klimat

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJKliknij i przeczytaj jak zachować się podczas upału

Źródło map: https://meteologix.com