Pogoda na wtorek 28.09.2021 – Prognoza

Udostępnij dalej

Sprawdzimy jaka będzie pogoda na wtorek. Ale najpierw podsumowanie poprzedniego dnia.
W poniedziałek mieliśmy w większości kraju przyjemną i słoneczną pogodę. I dalej na zachód tym więcej chmur piętra wysokiego i średniego. Miejscami pojawiły się drobne opady deszczu. Za naszą południową granicą zagrzmiało. Burza ta do Polski nie dotarła. Za to utworzyły się nowe ośrodki burzowe w godzinach wieczornych na południe od Zgorzelca. Burze są słabe.

Sprawdźmy poniżej jaki będzie wtorek…

Sytuacja synoptyczna

We wtorek sytuacja będzie podobna. Polska znajdować się będzie pod wpływem klina wyżowego wyżu umacniającego się nad zachodnią Rosją. Zapewniać będzie on całkiem słoneczną pogodę na wschodzie i w centrum kraju. Na zachodzie oddziaływać będzie strefa zbieżności a następnie front atmosferyczny powoli wchodzący z nad Niemiec.

Zachmurzenie i opady

Na wschodzie kraju przez cały dzień zachmurzenie małe lub umiarkowane. Bez opadów.
Na zachodzie duże i bardzo duże. Związane ze strefą zbieżności oraz z frontem chłodnym wchodzącym w głąb kraju. W województwach zachodnich opady możliwe już nad ranem. Opady będą przelotne. Związane z frontem który z biegiem dnia przemieści się na linię Poznań Wrocław. Po południu strefa opadowa będzie zanikać.

 Prognoza opadów we wtorek po południu
Prognoza opadów we wtorek po południu

Burze

Burze we wtorek mogą wystąpić w Sudetach oraz na linii przechodzącego frontu. Szczególnie w woj. zachodniopomorskim. Jednak prawdopodobieństwo wystąpienia będzie nie duże. Gdy wystąpią będzie im towarzyszył silniejszy deszcz deszcz pochodzenia konwekcyjnego.

Temperatura

Nad ranem najchłodniej w woj. Podlaskim 6 stopni. Im dalej na zachód tym cieplej. Do 15 stopni na krańcach zachodnich. Widzimy zatem bardzo dużą różnicę temperatur między krańcami zachodnimi i wschodnimi.
W dzień najcieplej nadal na zachodzie kraju. Do 18-20 stopni. Najchłodniej na północnym wschodzie – 14-16 stopni.

 Prognoza temperatury we wtorek po południu
Prognoza temperatury we wtorek po południu

Wiatr

Słaby na zachodzie. Maksymalne porywy do 35km/h. W Zatoce Gdańskiej, w centrum i na wschodzie kraju silniejszy w porywach do 55 km/h . Wiejący z kierunków wschodnich.

Prognozy naszych partnerów


Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ
Prognoza „Sorry. Taki mamy klimat

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJKliknij i przeczytaj jak zachować się podczas upału

Źródło map: https://meteologix.com