Pogoda na czwartek 30.09.2021.

Udostępnij dalej

Wędrówka frontu chłodnego nad Polską.

Sytuacja w pogodzie od kliku dni była dość podobna. Polska była niejako podzielona na dwie części. Na wschodzie mieliśmy pogodę słoneczną. Na zachodzie i południowym zachodzie było większe zachmurzenie. I tam pojawiały się opady związane z quasi stacjonarnym frontem atmosferycznym. Front taki przesuwał się bardzo powoli na wschód blokowany przez wyż z centrum nad zachodnią Rosją. Sytuacja w dniu dzisiejszy zaczęła się zmieniać.

Sytuacja baryczna

W końcu jednak front dziś po południu wkroczył do naszego kraju. Przynosząc w opady na zachodzie kraju. Najmocniejsze występowały na północnym zachodzie. Im dalej na południe tym były mniejsze.
W nocy front chłodny będzie przesuwał się na wschód nad ranem osiągając linię Olsztyn Warszawa Rzeszów. W czwartek front dotrze do województw wschodnich.

Aktualna sytuacja pogodowa

Zachmurzenie i opady

W tej chwili wąska strefa opadów rozciąga się w linii Koszalin Poznań Wrocław. Wraz frontem chłodnym strefa przemieszczać będzie się na wschód. Na północy opady prognozujemy słabe lub umiarkowane. Na południu opady mogą być silniejsze. W czwartek będzie padać w województwach wschodnich ale opady nie powinny być silne. Najbardziej deszczowo będzie w województwach lubuskim, małopolskim, podkarpackim.
Na zachodzie natomiast zaznaczy się zokludowany front atmosferyczny przynoszący miejscami przelotne opady deszczu.

Prognozowane opady na czwartek. Godziny popołudniowe

Burze

Burze nie są prognozowane.

Temperatura

W czwartek najchłodniej w województwach wschodnich i południowych od 10 do 12°C. Na pozostałym obszarze od 13 do 14°C. Strefa chłodu pokrywać będzie się z przebiegającym frontem chłodnym.

Wiatr

Wiatr jutro najsilniejszy na wybrzeżu w porywach do 60 km/h. Wieczorem osłabnie. Na pozostałym obszarze kraju słaby.

Prognozy naszych partnerów


Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ
Prognoza „Sorry. Taki mamy klimat

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJKliknij i przeczytaj jak zachować się podczas upału

Źródło map: https://meteologix.com