Pogoda na środę 06.10.2021. Wędrówka frontu chłodnego.

Udostępnij dalej

Wędrówka pofalowanego frontu.

Wtorek zaznaczył się bardzo wysoką temperaturą w zachodniej części kraju. Miejscami temperatura wzrastała do 24,25 ° Celsjusza. Na krańcach południowo zachodnich pojawiły się miejscami słabe burze. W tym momencie front wkracza w głąb kraju niosąc ze sobą deszcz. Miejscami pada dość mocno. Przed frontem występuje dość silny wiatr. Miejscami do 60 – 70 km/h.

Sprawdźmy jak będzie wyglądała sytuacja w nocy i w dniu jutrzejszym.

Pogoda na środę – Sytuacja baryczna

W nocy wędrujący front chłodny zatrzyma się w województwach centralnych. Blokować go będzie wyż z centrum znajdującym się nad terytorium Rosji. W dniu jutrzejszym w godzinach popołudniowych front ulegnie degradacji i powinien zaniknąć nad terytorium naszego kraju

Zachmurzenie i opady

W tej chwili opady występują na zachodzie kraju. Z biegiem nocy front nasunie się nad województwa centralne. Tam zostanie zablokowany przez wyż z centrum nad Rosją. Padać będzie w województwach centralnych. W szczególności w województwach śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, mazowieckim, łódzkim. Z biegiem dnia opady zaczną zanikać. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże ale bez opadów Wieczorem rozpogodzenia możliwe w woj. lubuskim i zachodnio-pomorskim.

Burze

Burze nie są prognozowane.

Temperatura

W nocy chłodno. Od 8 °C na krańcach wschodnich do 13-14 °C w województwie łódzkim. W dzień najcieplej na wschodzie kraju. Do 16 stopni. Na zachodzie 14-15 C. Najchłodniej w Sudetach oraz w obrębie oddziaływania frontu – 8*12 stopni Celsjusza.


Pogoda na środę – Wiatr

W nocy wiatr do 60 km/h na wschodzie kraju. Podobnie w dzień. Z tym że tam porywy mogą osiągać 70 km/h. NA zachodzie wiatr słaby.

Prognozy naszych partnerów


Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJPrognoza „Sorry. Taki mamy klimat

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ


Źródło map: https://meteologix.com