Pogoda na wtorek 05.10.2021. Ciepło! Możliwe burze.

Udostępnij dalej

Wędrówka pofalowanego frontu.

Po całkiem ciepłym weekendzie oraz poniedziałku mamy wtorek. Miejscami temperatura wzrośnie do 25 stopni. Słonecznie. Możliwe będą burze.

Pogoda na wtorek – Sytuacja baryczna

U naszych zachodnich granic faluje front atmosferyczny. Z biegiem dnia będzie wdzierał się nad nasze zachodnie tereny. Przed frontem w chłodnym wycinku są strefy zbieżności. Zaowocować mogą słabymi burzami na południowym zachodzie.

Zachmurzenie i opady

W tej chwili pada na krańcach południowo-zachodnich. Z biegiem dnia front nasunie się nad województwa zachodnie. Wzrośnie zachmurzenie. Na południowym zachodzie pojawi się przed frontem zachmurzeniem kłębiaste. Mogą powstać słabe burze wielokomórkowe. Na pozostałym obszarze słonecznie! W nocy falujący front dotrze do województw centralnych przynosząc tam opady.

Burze

Burze mogą wystąpić dziś przed frontem chłodnym na południowym zachodzie kraju. Będą jednak słabe. Zapraszamy do prognozy burzowej w linkach poniżej artykułu.

Temperatura

W całym kraju ciepło. Ale na szczególną uwagę zasługują tereny południowo zachodnie! Tam temperatury wzrosną do 25-26 stopni! Jak widzicie na poniższej mapie jest to spowodowane zaciąganiem ciepłego powietrza z południa przed frontem chłodnym. Na pozostałym obszarze nieco chłodniej ale nadal przyjemnie. Wieczorem jednak już się ochłodzi. Mimo tego tam gdzie w dzień było najcieplej i w nocy całe 14-15 stopni gdy a pozostałym obszarze chłodno – 8 stopni.


Pogoda na wtorek – Wiatr

Dość wietrzny dzień. Wszędzie prócz granic zachodnich wiatr w porywach do 60 km/h. W górach porywy do 80 km/h.

Prognozy naszych partnerów


Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJPrognoza „Sorry. Taki mamy klimat

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ


Źródło map: https://meteologix.com