Pogoda na czwartek 07.10.2021. Postępujące rozpogodzenia. Chłodna noc.

Udostępnij dalej

Degradacja frontu ciepłego.

W czwartek dominację nad pogodą w Polsce przejmuje wyż z centrum nad Rosją. Postępują rozpogodzenia. Wiatr po południu osłabnie. W nocy jednak na wschodzie zimno.

Pogoda na czwartek – Sytuacja baryczna

Front w środę został zablokowany nad regionami centralnymi Polski. Dziś sytuacja się odwraca. W związku z coraz silnym wpływem Wyż z centrum nad Rosją front zostaje sukcesywnie wypychany na zachód. Z czasem będzie zanikać a pogoda wyżowa zdominuje sytuację pogodową w kraju.

Zachmurzenie i opady

W tej chwili opady zanikające występują miejscami na krańcach północnych. Na wschodzie i zachodzie kraju pogodnie i słonecznie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże. Z biegiem dnia od wschodu będą postępować rozpogodzenia. A chmurzyć się zacznie na zachodzie. Związane jest to z zachmurzeniem zanikającego frontu. Opady słabe, zanikające.

Burze

Burze nie są prognozowane.

Temperatura

W czwartek chłodno na wschodzie. 8-12 stopni. Na zachodzie cieplej bo 12-14 stopni. Z każdą godziną będzie isę jednak robić chłodniej.

UWAGA! W nocy na wschodzie temperatura spadnie do 2 stopni. Możliwe przygruntowe przymrozki.


Pogoda na czwartek- Wiatr

W ciągu dnia wiatr w porywach do 50 km/h jeszcze na wschodzie kraju. Do wieczora zaniknie. NA pozostałym obszarze słaby.

Prognozy naszych partnerów


Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJPrognoza „Sorry. Taki mamy klimat

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ


Źródło map: https://meteologix.com