Przejdź do treści

ALERT FOTOGRAFICZNY! Adwekcja chłodnych mas powietrza. Opady konwekcyjne. Możliwe burze śnieżne.

W dniu dzisiejszym zwracamy uwagę na tzw. efekt morza, który generować będzie komórki konwekcyjne przemierzające z północny na południe kraju. Przynosić będą miejscami silne opady śniegu i krupy śnieżnej. Pojawią się burze śnieżne. Będzie malowniczo.

alert fotograficzny

Adwekcja chłodnych mas powietrza

Reklama

Dziś w wielu miejscach się zabieliło, ponieważ w nocy przychodziły komórki konwekcyjne niosące silne opady śniegu. Dziś pogoda będzie podobna. Efekt morza już działa. Widać jak następuje produkcja komórek konwekcyjnych nad Bałtykiem. Te następnie niesione są nad wybrzeże, a następnie na południe. W zaznaczonym obszarze widać jak trwa powstawanie chmur. Następnie wędrują one ” korytarzem” który zaznaczyłem poniżej. To tam jest największa szansa na piękne zjawiska.

alert fotograficzny, alert fotograficzny

Alert fotograficzny. Co możemy zaobserwować?

W dniach takich jak ten niebo miejscami jest bardzo malownicze. W dzień zwracam szczególną uwagę Waszą na komórki konwekcyjne, piękne smugi opadowe, a zaraz po przejściu nad nami komórki konwekcyjnej jest szansa na obserwację wydatnych chmur mammatus.

Reklama

Wieczorem, gdy słońce będzie chylić się ku zachodowi, zacznie podświetlać komórki konwekcyjne. Te wieczorem przybierają piękne barwy pomarańczu, Czerwieni i fioletu, co jest związane z zawartością śniegu i krupy śnieżnej w tych chmurach.

Mapy: Windy.

Reklama