Przejdź do treści

ALERT POGODOWY: Burze w nocy ze środy na czwartek na północy Polski. Zagrożenie silnym wiatrem i gradem.

Alert pogodowy – burze.

W nocy ze środy na czwartek przez Polskę północną nadal będzie menadrować strefa zachmurzenia i opadów związana z falującym frontem polarnym. W strefie tej występować będzie głęboka konwekcja. Skutkować będzie komórkami konwekcyjnymi, burzami i superkomórkmi burzowymi. Miejscami burze będą gwałtowne. Towarzyszyć im może grad oraz silne porywy wiatru.

Na mapie zaznaczyliśmy dwa rejony. Obszar 1 (kolor żółty) – to tam burze rozwiną się z największym prawdopodobieństwem oraz wchodzić będą z terenu Niemiec. Komórki burzowe mogą tworzyć układy liniowe. Na ich czele pojawią się silne porywy wiatru (lokalnie do 90 km/h)

Reklama

Obszar 2 (kolor zielony) – Tu szansa na powstanie burz będzie mniejsza a ich elektryczność niższa. Mogą one docierać z obszaru zaznaczonego kolorem żółtym.

Wszystkie burze przemieszczać się będą z zachodu na północny wschód.

ZALECAMY OSTROŻNOŚĆ i korzystanie z aplikacji nowcastingowych.

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Reklama

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama