Przejdź do treści

ALERT POGODOWY: Silne burze możliwe na południowym wschodzie Polski. Zagrożenie silnymi porywami wiatru oraz gradem.

Alert pogodowy – burze.

W czwartek przez Polskę będzie przemieszczać się front atmosferyczny a wraz z nim strefa zachmurzenia i opadów. Większość burz wystartowała na froncie już poza granicami Polski. Jednak nadal strefa frontowa wypiera ciepłe powietrze znad Polski południowowschodniej. W związku z tym już obserwujemy głęboką konwekcję szczególnie w woj. podkarpackim i lubelskim. Skutkować będzie komórkami konwekcyjnymi, burzami i superkomórkmi burzowymi. Miejscami burze będą gwałtowne. Towarzyszyć im może grad oraz silne porywy wiatru.

Reklama

Największe ryzyko burz znajduje się na zaznaczonym przez nas obszarze.

Wszystkie burze przemieszczać się będą z zachodu na północny wschód.

Reklama

ZALECAMY OSTROŻNOŚĆ i korzystanie z aplikacji nowcastingowych.

alert pogodowy, alert pogodowy

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Reklama

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama