Przejdź do treści

Bardzo niebezpieczny układ burzowy przetacza się przez Chorwację.

Bardzo niebezpieczny układ burzowy przetacza się przez Chorwację.

Reklama

Dziś zwracamy uwagę na pogodę, jaka występuje na północy Włoch oraz w Słowenii i Chorwacji. Bo tam będą miały genezę zdarzenia, które w kolejnych godzinach zaważą na pogodzie w Polsce. Przez północną Chorwację i Istrię, a teraz przez środkową Chorwację zmierza bardzo rozległy i niebezpieczny układ burzowy. Turystów prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Układ burzowy w Słowenii, Istrii i północnej Chorwacji.

Układ burzowy przez tamte regiony przemieszczał się już jakiś czas temu. Występowały bardzo silne komórki burzowe, ale przede wszystkim nawalne opady deszczu, które nadal występują w Słowenii i na Istrii. To powoduje wzrost stanu w rzek, lokalne zalania oraz powodzie błyskawiczne. Zalecamy najwyższą ostrożność.

Środkowa i Południowa Dalmacja.

Reklama

Około godziny 18:00 bardzo dobrze rozbudowany układ burzowy znajduje się na wysokości miejscowości Senij i Wyspy Pag. W kolejnych godzinach będzie przemieszczał się w kierunku południowo wschodnim. Na jego trasie występują bardzo silne porywy wiatru, lokalnie do 120 km/h oraz opady gradu. Jednak największym zagrożeniem jest nawalny opad deszczu, który może powodować zalania i powodzie błyskawiczne.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama