Przejdź do treści

Bardzo niebezpieczny układ burzowy przetacza się przez Chorwację.

Bardzo niebezpieczny układ burzowy przetacza się przez Chorwację.

Dziś zwracamy uwagę na pogodę, jaka występuje na północy Włoch oraz w Słowenii i Chorwacji. Bo tam będą miały genezę zdarzenia, które w kolejnych godzinach zaważą na pogodzie w Polsce. Przez północną Chorwację i Istrię, a teraz przez środkową Chorwację zmierza bardzo rozległy i niebezpieczny układ burzowy. Turystów prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Układ burzowy w Słowenii, Istrii i północnej Chorwacji.

Układ burzowy przez tamte regiony przemieszczał się już jakiś czas temu. Występowały bardzo silne komórki burzowe, ale przede wszystkim nawalne opady deszczu, które nadal występują w Słowenii i na Istrii. To powoduje wzrost stanu w rzek, lokalne zalania oraz powodzie błyskawiczne. Zalecamy najwyższą ostrożność.

Reklama

Środkowa i Południowa Dalmacja.

Około godziny 18:00 bardzo dobrze rozbudowany układ burzowy znajduje się na wysokości miejscowości Senij i Wyspy Pag. W kolejnych godzinach będzie przemieszczał się w kierunku południowo wschodnim. Na jego trasie występują bardzo silne porywy wiatru, lokalnie do 120 km/h oraz opady gradu. Jednak największym zagrożeniem jest nawalny opad deszczu, który może powodować zalania i powodzie błyskawiczne.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama