Przejdź do treści

Bardzo silne porywy wiatru w górach. Halny i fen. Silny wiatr nad morzem. Ostrzeżenia IMGW na 31.10.2023

Bardzo silne porywy wiatru w górach. Halny i fen. Silny wiatr nad morzem. Ostrzeżenia IMGW na 31.10.2023

Reklama

We wtorek przez Polskę przemieszcza się niż Cord wraz z systemem frontów atmosferycznych. Przynosi opady deszczu oraz silny wiatr w górach i nad morzem.

Bardzo silne porywy wiatru w górach. Halny i fen. Silny wiatr nad morzem. Ostrzeżenia IMGW na 31.10.2023, Bardzo silne porywy wiatru w górach. Halny i fen. Silny wiatr nad morzem. Ostrzeżenia IMGW na 31.10.2023

Silny wiatr na wybrzeżu

W godzinach popołudniowych we wtorek przewidujemy wzrost prędkości wiatrów w gminach przybrzeżnych województwa zachodniopomorskiego oraz pomorskiego – od 40 km/h do 60 km/h.

Reklama

Wieczorem od zachodnich gmin województwa zachodniopomorskiego będzie przemieszczać się strefa bardzo silnych porywów wiatru od 60 km/h do 80 km/h, lokalnie 90 km/h. Będzie ona przemieszczać się wzdłuż Wybrzeża. W nocy z wtorku na środę najsilniejsze prawie wiatr przemieszczą się znad województwa zachodniopomorskiego nad województwo pomorskie.

Tam lokalnie na Rozewiu do 90 km/h. Po północy z wtorku na środę porywy wiatru zaczną stopniowo słabnąć.


Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Silny wiatr w górach

Już w nocy z poniedziałku na wtorek w górach występowały bardzo silne porywy wiatru, szczególnie w Tatrach, gdzie lokalnie zanotowano w wyższych partiach do 150 bądź 160 km/h, a bardzo silne porywy wiatru halnego będą występować we wtorek. Jednak po południu te porywy już powinny być coraz słabsze.

Ostrzeżenia IMGW

Reklama

W związku z powyższym IMGW wydało ostrzeżenia 1 stopnia Przed silnym wiatrem dla gmin przybrzeżnych województwa zachodniopomorskiego oraz pomorskiego. Ostrzeżenia nadal są, obowiązują również południe. Województwa śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama