Przejdź do treści

Bardzo silny wiatr. Do 120 km/h na stacji Rozewie. 19.11.2021

Na stacji meteo znajdującej się na Przylądku Rozewie odnotowano koło godziny 19.20 poryw wiatru o prędkości ponad 120 km/h. Ostrzeżenie pogodowe IMGW na popołudnie i noc z piątku na sobotę nadal obowiązują.

Bardzo silny wiatr od godzin popołudniowych szczególnie nad Morzem Bałtyckim. Odczuć to mogą mieszkańcy nadmorskich powiatów. Najsilniejszy do tej pory podmuch zarejestrowano na stacji meteo umieszczonej na Przylądku Rozewie. Jak widzimy, o godzinie 19:20 zarejestrowano szybkość 33,4 m/s, a więc ponad 120 km/h Silny wiatr utrzyma się do północy. Po północy zacznie słabnąć.

Bardzo silny wiatr, Bardzo silny wiatr
Prędkość na stacji pomiarowej Rozewie. Źródło: IMGW
Bardzo silny wiatr, Bardzo silny wiatr
Aktualna mapa prędkości wiatru (Czerwony – najsilniejszy). Źródło: IMGW.
Reklama

Ostrzeżenie pogodowe IMGW. Silny wiatr.

W piątek w godzinach popołudniowych wiatr w północnej Polsce będzie przybierał na sile. Najmocniej będzie wiać po godzinie 20:00 w rejonie Zatoki Gdańskiej. Porywy mogą przekroczyć 100 km/h. W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia (Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu i południowego zachodu.):

Bardzo silny wiatr, Bardzo silny wiatr
Źródło: IMGW

Ostrzeżenia pierwszego stopnia natomiast obowiązują w całym pasie północnym Polski. Prognozy utrzymują wystąpienie silnego wiatru na wybrzeżu.

Jak zachować się podczas silnego wiatru.

Jak zachować się podczas wichury — opisaliśmy W TYM artykule.

Reklama