Przejdź do treści

Bardzo trudne warunki na drogach Polski północnozachodniej.

Bardzo trudne warunki na drogach Polski północno zachodniej.

Reklama

Zgodnie z zapowiedziami nad Polską północno zachodnią przechodzą opady śniegu, które lokalnie są dość intensywne. To bardzo mocno pogorszyło sytuację na drogach w tamtym regionie.

bardzo trudne warunki na drogach, bardzo trudne warunki na drogach,Polski
RMF FM

Sytuacja pogodowa

Centrum niżu atmosferycznego przemieszcza się i jest w tym momencie na granicy województw zachodniopomorskiego i pomorskiego. Wokół centrum tego niżu piętrzą się chmury, z których pada w zachodniej części deszcz ze śniegiem i deszcz, natomiast wschodniej i północnej części śnieg.

Reklama

W tym momencie możemy wyróżnić dwie strefy, w których są najtrudniejsze warunki na drogach.

Bardzo trudne warunki na drogach. Województwo zachodniopomorskie i lubuskie.

Na obszarze województw zachodniopomorskiego i lubuskiego mamy ciepły sektor niżu. Związane z tym było ocieplenie, które w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych wyniosło od zera do jednego stopnia Celsjusza. Padały tam opady mieszane i opady bardzo gęstego i mokrego śniegu. W tym momencie jest godzina 19:00. Temperatury spadają już poniżej zera. Opady zmieniają się w opady marznącego deszczu bądź deszczu ze śniegiem w śniegu. To powoduje, że drogi są bardzo niebezpieczne w tych województwach.

Najtrudniejsza sytuacja panuje w tym momencie na drodze S3 pomiędzy Nowogródkiem Pomorskim a Gorzowem Wielkopolskim. Bardzo ciężko też się jeździ na autostradzie A6 od Szczecina do granicy z Niemcami. Na wielu innych drogach są również bardzo trudne warunki drogowe.

Województwo pomorskie i kujawsko pomorskie.

Reklama

Niż wirując, okręca strefę opadową wokół swojego centrum. I tak opady śniegu występują również na linii Bydgoszcz, Grudziądz, Kopytkowo, Swarożyn, Elbląg, Gdańsk. Szczególnie trudne warunki drogowe występują na obwodnicy Trójmiasta, na autostradzie A1 od Gdańska do Torunia, na drodze S7 od Gdańska do Elbląga.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama