Przejdź do treści

Brytyjskie MetOffice nadało nazwy dwóm sztormom: Dudley oraz Eunice.

Brytyjskie MetOffice (służby meteorologiczne) nadały status sztormów dwóm niżom (Xandria oraz niż wtórny, który ma się utworzyć w czwartek). Przyniosą one potencjalnie niszczące porywy wiatru oraz silne załamanie pogody na Wyspach Brytyjskich. Wstępne ostrzeżenia zostały wydane.

brytyjskie metoffice
Metoffice
Reklama

Burza Dudley przejdzie przez północną połowę Wielkiej Brytanii w nocy ze środy na czwartek oraz w czwartek rano, podczas gdy burza Eunice przyniesie silne porywy wiatru i potencjalnie duże ilości śniegu dla części kraju w piątek.

Brytyjskie MetOffice – Sztorm Dudley

Sztormem Dudley nazwano układ niżowy Xandria. On uderzy jako pierwszy. Silne wiatry przemierzą zachodnią Szkocję i Irlandię Północną w środę wieczorem, przesuwając się następnie na wschód do północnej Anglii w nocy i w czwartek rano. Porywy wiatru 130-150 km/h są możliwe na odsłoniętych wybrzeżach i wzgórzach Szkocji. W głębi lądu możliwe porywy 100-120 km/h.

Sztorm Eunice

Reklama

Sztormem Eunice nazwano układ wtórny Ylenia. Przejdzie przez centralne obszary Wielkiej Brytanii w piątek. Oczekuje się na tym obszarze bardzo silnych wiatrów z porywami 100-120 km/h możliwymi w głębi lądu, być może nawet silniejszymi w niektórych miejscach. Oczekuje się również, że system ten przyniesie ulewne deszcze i istnieje możliwość znacznych opadów śniegu w niektórych regionach Wielkiej Brytanii.

Inne wiadomości

Reklama