Przejdź do treści

Burze i silne opady deszczu zbliżają się do Polski południowowschodniej.

Burze i silne opady deszczu zbliżają się do Polski południowowschodniej.

Zapraszamy na FanPage Autora: Burze – komunikaty i ostrzeżenia: Facebook

burze, burze,silne opady
Reklama

Ostatniej nocy przez Polskę przemieszczał się front atmosferyczny, przynosząc opady deszczu. Lokalnie intensywne w Polsce wschodniej, a w szczególności w Polsce południowej i Południowo wschodniej. To nie koniec, ponieważ front atmosferyczny nadal znajduje się nad Polską południowowschodnią i tam zbliżają się dosyć silne burze wraz z nawalnymi opadami deszczu.

Aktualna prognoza Video


Burze nad Słowacją

Po południu w niedzielę obserwujemy układ liniowy znajdujący się nad wschodnią Słowacją. Układ ten bardzo szybko przemieszcza się w kierunku Polski południowowschodniej, a w szczególności w kierunku województwa podkarpackiego. Swój początek miał na wschodnich Węgrzech i stamtąd bardzo szybko przemieścił się nad Słowację.

Burze

Reklama

Układ przybrał formę liniową i na jego trasie występują przede wszystkim burze, a wraz z nimi dość duża liczba wyładowań atmosferycznych. Silne porywy wiatru do 70 bądź 80 km/h oraz nawalne opady deszczu. We wschodniej części tego układu mogą się również pojawić opady gradu. W najbliższym czasie układ wejdzie przede wszystkim nad wschód województwa małopolskiego oraz zachód i centrum województwa podkarpackiego, wędrując dalej w kierunku północno wschodnim.

UWAGA

❗Burza jest zjawiskiem lokalnym i mimo dogodnych warunków nie musi wystąpić dokładnie nad twoją lokalizacją!

❗ Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana!

Reklama

Opracował: Sebastian Grzegorzak

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama