Przejdź do treści

Burze możliwe w sobotę na północnym wschodzie Polski. Niż Renate nadal nad Polską

Burze możliwe w sobotę na północnym wschodzie Polski. Znajdować się tam będzie ośrodek niżu Renate. Możliwe będą komórki konwekcyjne i burze.

Niż Renate nad Polską

Reklama

Nad Polską nadal znajduje się niż Renate. Jego centrum jest w tym momencie nad woj. podlaskim i powoli będzie przemieszczać się w stronę południowo zachodniej Litwy. Powietrze w centrum niżu kręci się bardzo całkiem dynamicznie – widać to bardzo dobrze na mapach i na radarach.

Burze możliwe w sobotę na północnym wschodzie Polski

Na mapie zaznaczyliśmy rejon, w którym może dziś wystąpić głębsza konwekcja oraz burze. Najwięcej komórek konwekcyjnych przynoszących opady deszczu opady krupy śnieżnej będzie na północnym wschodzie Polski. Z niektórych mogą padać wyładowania. Burze nie powinny nieść większego zagrożenia. Mogą być za to bardzo malownicze. Wieczorem sytuacja się uspokoi. Centrum niżu odsunie się nad Litwę, a burze zanikną.

Temperatury nad Polską

Reklama

Chcemy zwrócić waszą uwagę jeszcze na temperatury w dniu dzisiejszym. Ich rozkład będzie specyficzny. Jak spojrzymy na mapę, to zobaczymy na zachodzie oraz w centrum wysokie temperatury jak na dzień dzisiejszy – do 17°C. Zupełnie inaczej jest na linii Olsztyn, Warszawa, Radom, Kraków. Tam temperatury są o wiele niższe 10 – 12°C a w miejscu oddziaływania centrum niżu jest to tylko 6°C. Te temperatury utrzymają się dziś przez praktycznie cały dzień.

Inne wiadomości

Reklama