Przejdź do treści

Burze na wschodzie Polski. UIewny deszcz i lokalnie grad. Narodziny gwałtownych burz w Niemczech. Sytuacja burzowa w czwartek.

Burze na wschodzie Polski. UIewny deszcz i lokalnie grad. Narodziny gwałtownych burz w Niemczech. Sytuacja burzowa w czwartek.

Reklama

Nad Polską wschodnią przemieszcza się front atmosferyczny, Który w kolejnych godzinach będzie przynosił burze na południowym wschodzie Polski. Nad terenem Niemiec natomiast powstają pierwsze bardzo silne komórki burzowe, które będą organizować się w układy konwekcyjne zmierzające w kierunku Polski.

burze na wschodzie, burze na wschodzie

Burze na wschodzie Polski

Na wschodzie Polski przebiega linia frontu atmosferycznego, który w dniu wczorajszym popsu pogody na zachodzie Polski. Na linii frontu tworzą się bardzo szybko. Komórki konwencyjnej burze, które przemieszczają się w kierunku wschodnim. Najwięcej burz występuje w województwie lubelskim. W kolejnych godzinach będzie ich zdecydowanie więcej w województwie podkarpackim. Burze mogą nieść ze sobą silne porywy wiatru oraz grad do 1 cm średnicy.

YouTube player

Burze w Niemczech.

Reklama

Nad Niemcami obserwujemy bardzo gwałtowny rozwój komórek burzowych, które bardzo szybko zaczynają zamieniać się w superkomórki burzowe. Te burze będą organizować się w większe układy, które będą zmierzać w kierunku Polski zachodniej, ale o tym będzie oddzielny wpis. Układy burzowe znad Niemiec powinny wkroczyć do Polski zachodniej w godzinach nocnych.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama