Przejdź do treści

Burze na zachodzie i północnym wschodzie Polski. Sytuacja burzowa w piątek.

Burze na zachodzie i północnym wschodzie Polski. Sytuacja burzowa w piątek.

Reklama

Nad Polską w dalszym ciągu znajduje się niż górny z kroplą chłodu. Kształtuje on pogodę oraz przyczynia się do powstawania burz i lejów kondensacyjnych.

burze, burze

Opady deszczu.

Opady konwekcyjne występują praktycznie nad Polską zachodnią. Związane są one z płytką konwekcją. Dodać należy, że są to opady przelotne. Większa ilość opadów wejdzie od zachodu do woj. lubuskiego w kolejnych godzinach.

Reklama

Na wschodzie znajduje się strefa opadów deszczu o charakterze wielolokalowym. Najwięcej opadów deszczu występuje w województwie podkarpackim, a w kolejnych godzinach będzie występowało również w województwie lubuskim. By z czasem przenieść się do województwa podlaskiego. Na krańcach północno wschodnich występują natomiast opady deszczu o charakterze konwekcyjnym związane z burzami, które tam się przemieszczają.

YouTube player

Burze.

Sytuacja jest zdecydowanie spokojniejsza niż wczoraj. Najwięcej komórek konwekcyjnych i burz występuje w Polsce zachodniej. Choć i tak to nie są duże ilości. Za naszymi zachodnimi granicami widzimy zdecydowanie więcej komórek konwekcyjnych i burz. Te mogą dotrzeć do województwa lubuskiego bądź dolnośląskiego za kilka godzin. Burze występują również na północnym wschodzie Polski jednak też nie są silne.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama