Przejdź do treści

Burze na zachodzie Polski. Deszcz i lokalnie grad. Sytuacja burzowa w poniedziałek.

Burze na zachodzie Polski. Deszcz i lokalnie grad. Sytuacja burzowa w poniedziałek.

Nad Polską zachodnią przemieszcza się front atmosferyczny związany z niżem Quentin który znajduje się nad Morzem Północnym. Północna część frontu atmosferycznego to front okluzji, natomiast jego południowa część rozciągająca się przez Czechy i Austrię to front chłodny.

burze na zachodzie, burze na zachodzie

Burze na zachodzie Polski

Pogoda ma to do siebie, że potrafi bardzo mocno zaskakiwać. Według prognoz burze powinny występować w Polsce południowo zachodniej. Tam burze przemieszczały się w godzinach południowych i popołudniowych, aczkolwiek widzimy nową strefę burz, która znajduje się na północy Czech i zmierza w kierunku zachodnim z odchyleniem na południe. Zagrożone nią są południe woj. dolnośląskiego oraz opolskiego.

Reklama

Zachód Polski

Na zachodzie Polski po południu utworzyło się kilka komórek konwekcyjnych, które bardzo szybko przybrały formę superkomórek burzowych. Komórki te zmierzają w kierunku zachodnim.

Zaznaczyłem strzałkami na mapie dokładnie kierunek komórek. W kolejnych godzinach powinny przemieszczać się dalej w kierunku zachodnim z odchyleniem na północ bądź na południe. Szczególnie niebezpiecznie może być lokalnie w województwie lubuskim, a następnie w województwie wielkopolskim.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama