Przejdź do treści

Burze nocą z wtorku na środę i w środę. Możliwe układy burzowe.

Wtorek był dniem, w którym mogliśmy odpocząć od burz i innych zjawisk konwekcyjnych. Temperatury były całkiem przyjemne, a pogoda charakteryzowała się dużą ilością słońca, ewentualnie w towarzystwie niegroźnych chmur. Sytuacja w najbliższych godzinach ulegnie zmianie.

Wielocentryczny niż Kerstin

Reklama

Za pogodę w Polsce odpowiadać będzie wielocentryczny układ niżów Kerstin. Główny niż znajdować będzie się we wtorek w okolicach południowej Szwecji. Nocą z wtorku na środę jeden z ośrodków niżowych powstanie na granicy polskoczeskiej i zacznie się powoli przemieszczać na północny wschód w kierunku Litwy, Łotwy, a następnie Estonii. Wraz z tym niżem przemieszczać się będzie system frontów atmosferycznych, który przyniesie w Polsce opady deszczu. Oraz burze miejscami dość gwałtowne.

Pogoda nocą z wtorku na środę

Już po północy przemieszczać się będzie przez Polskę zachodnią, a następnie centralną chłodny front atmosferyczny, na którym mogą pojawiać się pierwsze burze. Modele numeryczne prognozują występowanie burz na południowym zachodzie Polski w centrum oraz lokalnie na północnym wschodzie Polski. Burze powinny być wbudowane w strefy opadowe, nie powinny być zbyt silne.

Burze w środę

Reklama

W środę strefa opadów będzie przemieszczać się nadal na północny wschód Polski. Już w godzinach porannych na czele strefy mogą tworzyć się pierwsze burze. Jednak największa ich ilość powinna pojawić się koło południa nad woj. Podlaskim i Lubelskim. Utworzyć mogą układ burzowy, który szybko zostanie wypchnięty poza granice Polski.

Za przejściem głównej strefy opadowej będą pojawiały się lokalne burze na północy Polski.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama