Przejdź do treści

Burze w Polsce. Kiedy pojawią się burze w naszym kraju?

Od początku kwietnia mamy już sezon burzowy. Jednak od początku sezonu większych burz nie widzimy. O wiele bardziej aktywny był styczeń z pamiętną linią szkwału, Sprawdźmy w mapach, kiedy możemy spodziewać się silniejszych burz. Czyli tego, na co liczą łowcy burz.

Burze w Polsce 25 kwietnia

Reklama

Do 24 kwietnia niestety nie mamy co liczyć na silniejsze i bardziej zorganizowane burze. Jeśli jakieś się pojawią to będą krótkotrwałe burze wewnątrzmasowe.

Szanse na burze pojawia się nocą z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek 25 kwietnia. Wtedy też jest szansa na przemieszczanie się całkiem dynamicznego niżu. Podczas wypierania cieplejszym mas powietrza pojawią się dobre warunki do powstania głębszej konwekcji i silniejszych burz.

Reklama

Co do trajektorii niżu oraz frontów nie ma jeszcze pewności, jak będzie przebiegać. Jednak będziemy ten termin obserwować, ponieważ są do tego przesłanki.

Burze w Polsce 28 kwietnia

Kolejna szansa na burze wyłania się 28 kwietnia. Wtedy to model ECMWF prognozuje głębszą konwekcję nocą z 28 na 29 kwietnia. Jednak jest to jeszcze dosyć daleki termin. Inne modele prognostyczne widzą inaczej sytuację pogodową. Mimo też warto na te dni zwrócić uwagę.

Inne wiadomości

Reklama