Przejdź do treści

Burze w sobotę na południu Polski. Burze wewnątrzmasowe. Silniejsze porywy wiatru i opady deszczu oraz lokalnie gradu. 15.04.23

Burze w sobotę na południu Polski. Burze wewnątrzmasowe. Silniejsze porywy wiatru i opady deszczu oraz lokalnie gradu. 15.04.23

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA i IOS

Wędrówka frontu atmosferycznego

Reklama

Przez Polskę z południa na północ przemieszcza się front atmosferyczny chłodny i związana z nim strefa opadów deszczu, lokalnie intensywnych. Przed południem strefa ta obejmuje województwa centralne, natomiast do wieczora obejmie województwa północne.

Za frontem chłodnym napływa strefa bardziej chwiejnego powietrza. W związku z tym wzrosną parametry sprzyjające powstawaniu burz.

burze w sobotę, burze w sobotę

Burze w sobotę na południowym wschodzie Polski.

Reklama

Konwekcja za frontem chłodnym będzie się pojawiała już w godzinach południowych, natomiast największe jej natężenie przypadnie na godziny popołudniowe. Wieczorem będzie zanikać.

Największe szanse na burze będą na południowym wschodzie Polski, w województwie podkarpackim oraz województwie małopolskim. Zaznaczyliśmy to na mapie na kolor żółty.

Tam konwekcja wystartuje w pierwszej kolejności. Burz może być więcej, burze będą silniejsze. Prócz opadów deszczu będą występowały opady drobnego gradu oraz silniejsze porywy wiatru. Nie możemy wykluczyć również pojawienia się superkomórki burzowej.

Burze na obszarze zielonym

Reklama

W miejscu, gdzie jest kolor zielony. Burze również mogą występować, jednak nie powinny być już tak liczne. Powinno być zdecydowanie mniej wyładowań, a zjawiska im towarzyszące powinny być słabsze.

Burze powinny zacząć zanikać w godzinach wieczornych.

YouTube player

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama