Przejdź do treści

Chwilowe ocieplenie w czwartek. Temperatury wzrosną do 20°C.

Przeglądamy mapy temperatur na kolejne dni. Możliwe ocieplenie w środę i czwartek. Część modeli sugeruje nawet 20°C. Od piątku niestety chłodniej.

Prognozy ECMWF

Reklama

W poniższym artykule zajmiemy się prognozami temperatury, jakie pokazuje model ecmwf. Jest on najbardziej optymistycznym pod względem temperatur. Wszystkie modele widzą ocieplenie, jednak ten model widzi najwyższe temperatury.

Modele ICON i GFS

Modele te widzą podobny scenariusz. Jednak temperatury trochę niższe. Maksymalnie do 18 stopni Celsjusza.

Ocieplenie w środę

Reklama

Rozpoczynamy od środy. Już w godzinach przedpołudniowych zacznie się robić zdecydowanie cieplej na południowym zachodzie, a następnie na zachodzie Polski. W południe na wschodzie i północnym wschodzie temperatury do 12°C natomiast na południowym zachodzie i zachodzie temperatury wzrosną do 17°C.

Amplituda temperatur będzie bardzo duża. Nocą ze środy na czwartek spadki na zachodzie Polski do 7 – 6°C natomiast na krańcach wschodnich nawet do 0°C

ocieplenie, ocieplenie,chwilowe
WXCHARTS

Najcieplejszy czwartek

Wszystkie modele meteorologiczne wyliczają, że najcieplejszy będzie w przyszłym tygodniu czwartek. ECMWF pokazuje w tym dniu wzrost temperatury nawet do 20 – 22°C na zachodzie Polski, w centrum i na wschodzie temperatury troszkę niższe od 16 do 18°C. Najchłodniej na wybrzeżu i w górach 10 do 13°C.

ocieplenie, ocieplenie,chwilowe
WXCHARTS

Ochłodzenie w piątek

Reklama

Już w czwartek w godzinach wieczornych nastąpi adwekcja chłodnych mas powietrza z północnego zachodu Polski. Będzie ono wybierać ciepłe powietrze, które pojawiło się u nas w czwartek. W piątek wieczorem już po cieple nie będzie śladu. Temperatury praktycznie w całym kraju do 10°C

ocieplenie, ocieplenie,chwilowe
WXCHARTS

Wiadomości

Reklama