Przejdź do treści

Ciepły i przyjemny weekend

W ostatnich godzinach szczególnie na północy kraju, doświadczaliśmy bardzo silnego i porywistego wiatru. Związany był on z układem frontów niżu wtórnego Tim 2. W piątek wiatr już się uspokoił. Wchodzimy w ciepły i przyjemny weekend.


W skrócie: najcieplej w sobotę i w niedzielę będzie na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Tam temperatury wzrosną od 20 do 24 °C. Na pozostałym obszarze od 16 do 20 °C.
Poniżej dokładniejszy opis.

Reklama

Sobota – ciepło i pochmurno

W sobotę w godzinach przedpołudniowych napłynie cieplejsze powietrze nad południowy zachód i zachód kraju. Tam miejscami temperatury w godzinach popołudniowych wzrosną do wartości 20 – 21 °C. Na pozostałym obszarze od 16 do 18 °C.

Przez większość dnia będzie pochmurno z przejaśnieniami. Możliwe opady na północnym wschodzie kraju. Jednak będą to opady przelotne i słabe. Wiatr najsilniejszy na północy i w centrum kraju – w porywach do 50 km/h. Na pozostałym obszarze słabszy.

Ciepły i przyjemny weekend

Niedziela – ciepło z przejaśnieniami

W niedzielę pas cieplejszego powietrza z temperaturami od 20 do 24 stopni będzie rozciągać się od woj. lubuskiego przez woj. dolnośląskie, opolskie i śląskie. Na pozostałym obszarze 16-18 stopni.

Przejaśnień będzie zdecydowanie więcej niż w sobotę. Szczególnie na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Nie powinno też padać. Wiatr słaby.

ciepły i przyjemny weekend, ciepły i przyjemny weekend

Reklama

Mróz w nocy dopiero po 10 października

Ważna uwaga! Są to odległe terminy. Opieramy się na wyliczeniach modelu CFS. To są tzw. Fusy. I mogą się zmienić. Jednak warto o nich wspomnieć.

Przeglądając wyliczenia amerykańskiego modelu CFS można dostrzec powolne spadki temperatur z cieplejszymi epizodami. Temperatury ujemne w nocy możliwe są (na tą chwilę) po 10 października. Wystąpią na północnym wschodzie.

ciepły i przyjemny weekend, ciepły i przyjemny weekend
Prognozowane temperatury przed wchodem słońca 13 października 2021

Jak będzie finalnie – zobaczymy. W każdym razie będziemy o tym informować.


Źródło map: https://meteologix.com, https://www.wxcharts.com

Reklama