Przejdź do treści

Cisiec. Na dom jednorodzinny spadło drzewo. Nie żyje jedna osoba. Tragedia w woj. śląskim.

Cisiec. Na dom jednorodzinny spadło drzewo. Nie żyje jedna osoba.

Cisiec. Na dom jednorodzinny spadło drzewo. Nie żyje jedna osoba.

Reklama

Tragedia w miejscowości Cisiec znajdującej się w powiecie żywieckim. W sobotę 4 lutego 2023 roku koło godziny 7 rano w wyniku silnego wiatru na dom jednorodzinny przewróciło się drzewo. Drzewo dużych rozmiarów spowodowało też duże zniszczenia.

Budynek został niemal całkowicie zniszczony. Strażacy wezwani na miejsce zdarzenia z zawalonego budynku ewakuowali kobietę. Niestety stwierdzono jej zgon.

Komentarz Straży Pożarnej

Reklama

– Z uszkodzonego budynku strażacy ewakuowali nieprzytomną kobietę. Lekarz po przebadaniu kobiety stwierdził jej zgon – przekazuje mł. bryg. Aneta Gołębiowska, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

– Całkowicie zniszczony został dach oraz ściany konstrukcyjne. Budynek był murowany, natomiast w nie najlepszym stanie technicznym – przekazuje mł. kpt. Tomasz Kołodziej, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu.

Trudne warunki na południu Polski

W regionie wypadku mamy typowo zimowe warunki. Występowały silne opady śniegu połączone jeszcze z silnymi porywami wiatru. W wielu miejscach na drogi przewróciły się drzewa, utrudniając ruch drogowy.

Reklama

Od 3 lutego straż odnotowała tylko w woj. śląskim 76 zdarzeń związanych z niekorzystną pogodą, z czego 36 interwencji związanych było z silnymi porywami wiatru.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama