Przejdź do treści

„Czołgista” złapany przez Policję. Gdy mem staje się rzeczywistością.

„Czołgista w trasie”. 26-latek zeskrobał lód i śnieg tylko z małej części szyby i ruszył w drogę. Został zatrzymany przez Policję.

czołgista

Czołgista w trasie. Gdy mem staje się rzeczywistością.

Reklama

Większość z nas zna mem, w którym widać troszkę zeskrobanego lodu i twarz człowieka wpatrującego się w drogę. Dziś ten mem stał się faktem.

Zima to szczególny dla kierowców okres. Często mierzą się oni z trudnymi warunkami na drogach. Ale zanim to nastąpi, trzeba odpowiednio przygotować auto do jazdy. Osoby mające samochody w garażach problem mają z głowy. Co innego gdy takie auto stoi na zewnątrz. W noc, taką jak ta, bardzo zimną, często pojawia się zjawisko szadzi. Szron osadza się na samochodzie, szybach. Przed wyruszeniem w drogę trzeba oczyścić wszystkie szyby ze śniegu i szadzi.

Reklama

Jazda ze szronem i śniegiem na dachu i szybach zagraża nie tylko nam, ale też wszystkim użytkownikom drogi. Niestety są osoby bez wyobraźni, które o tym zapominają. Jeden z nich jest bohaterem tego artykułu.

26-letni mężczyzna zeskrobał tylko mały kawałek lodu i śniegu z przedniej szyby. Następnie wyruszył w drogę. Na trasie Makowice – Skoroszyce policjanci z patrolu drogowego zatrzymali go do kontroli. Człowiek ten został ukarany mandatem oraz przy policjantach musiał dokładnie odśnieżyć cały samochód, aby móc ruszyć dalej w drogę.

Samochód w szronie i śniegu a prawo o ruchu drogowym

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym pojazd, który uczestniczy w ruchu, musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało kierowcy oraz innym uczestnikom z drogi. Ważne, aby używany pojazd zapewniał odpowiednie pole widzenia kierowcy oraz łatwe i pewne posługiwanie się wszystkimi urządzeniami służącymi do kierowania hamowania i sygnalizacji.
Kierowcy, którzy nie stosują się do tych nakazów narażają się na ukaranie mandatem w wysokości 500zł.

Reklama

Inne wiadomości.

Reklama