Przejdź do treści

Czy będzie jeszcze ciepło?

Miało być ciepło. Przecież jest jeszcze lato… Sierpień nie rozpieszcza nas pod względem temperatur. Zamiast krótkich rękawków miejscami trzeba nosić polary. A i ostatnio kurtki przeciwdeszczowe też były potrzebne. Najcieplejsze w tym roku na tą chwilę były czerwiec i lipiec.
Dużo osób pyta nas jakie będą kolejne dni sierpnia pod względem temperatur? Jaki będzie początek września?
Postanowiłem sprawdzić dla Was modele prognostyczne.

Ostatnie dni sierpnia – Dość chłodno. Bez większych zmian.

Reklama

Dla ostatnich dni modele prognostyczne pod względem prognozowanych temperatur są dość jednolite. Poniżej wstawiam prognozowane temperatury w modelu GFS.
Dni:
Najniższe temperatury: 12 do 14 stopni w najchłodniejszych miejscach kraju. Te w każdym dniu będą w innych miejscach. Uzależnione jest to chociażby od położenia frontów o tych godzinach. Natomiast 18 do 20 stopni w najcieplejszych miejscach.
Noce:
Co noc najchłodniej będzie w Karpatach oraz Sudetach. Tam wychłodzić się może nawet do 4 stopni. Miejscami możliwe będą przymrozki. Na pozostałym obszarze od 10 do 12 stopni.


Początek września. Ciepło.

Ważna uwaga! Są to odległe terminy. Opieramy się na wyliczeniach modelu GFS. To są tzw. Fusy. I mogą się zmienić. Jednak warto o nich wspomnieć.

Reklama

Od 3 września jest szansa na cieplejsze powietrze na zachodzie kraju. Wartości na termometrach przekroczą 20 stopni. W sobotę (4 września ) i niedzielę (5 września ) będzie podobnie. Z tym że temperatury mogą przekroczyć 24 stopnie.
Najcieplej może być w niedzielę. W całym kraju powyżej 20 stopni. Na południowym zachodzie nawet 25-26 stopni.
Wtorek to wypieranie ciepłego powietrza z nad terytorium kraju. Front, deszcz i burze.


Jak będzie finalnie – zobaczymy. Gdyby te wyliczenia się sprawdziły to czekałby nas bardzo przyjemny weekend.


Źródło map: https://meteologix.com, https://www.wxcharts.com

Reklama