Przejdź do treści

Czy pojawią się jeszcze wysokie temperatury? Tak. Jest na nie szansa w przyszłym tygodniu.

Czy pojawią się jeszcze wysokie temperatury? Tak. Jest na nie szansa w przyszłym tygodniu.

Niezbyt wysokie temperatury w weekend.

Reklama

Po wymienia powietrza w weekend temperatury niezbyt wysokie. Do Polski cały czas spływa powietrze pochodzenia atlantyckiego. W związku z tym temperatury oscylują w dzień w granicach od 18 do 22°C, a w nocy spadają do 10 bądź nawet 8°C.

Podobnie w poniedziałek

W poniedziałek sytuacja będzie bardzo podobna. Więc w nocy temperatury od 18 do 14°C, a w dzień wzrost temperatur prawie w całym kraju do 20-23°C. Noc z poniedziałku na wtorek szykuje się bardzo chłodna, szczególnie w Polsce południowej, gdzie temperatury spadną do 5 bądź 6°C. Na pozostałym obszarze od 10 do 12°C. Na Wybrzeżu najcieplej z racji tego, że tam Bałtyk oddaje ciepło – 16°C.

Od wtorku ocieplenie

Reklama

Od przyszłego wtorku widać ocieplenie. Nie będzie to co prawda bardzo duże ocieplenie, ale odczuwalne. Cieplejsze powietrze pojawi się w Polsce zachodniej i w województwie wielkopolskim. Tam temperatury wzrosną do 24 bądź 26°C.

Noc z wtorku na środę cieplejsza od poprzednich nocy, a więc temperatury od 12 do 15°C.

W środę sytuacja bardzo podobna do wtorku, a więc w dzień najcieplej w Polsce południowo zachodniej, ale też zrobi się trochę cieplej w Polsce południowej od 24 do 26°C. Na pozostałym obszarze chłodniej od 20°C do 22°C.

W czwartek i piątek zdecydowanie cieplej na zachodzie Polski.

Reklama

Czwartek i piątek zapowiadają się zdecydowanie cieplej na zachodzie Polski. Nad Niemcami będziemy mieli od 26 do 28°C. W Polsce zachodniej, szczególnie w województwie lubuskim oraz na zachodzie województwa zachodniopomorskiego i dolnośląskiego słupku rtęci podskoczą do 28°C. Noce również powinny być cieplejsze.

Aktualna prognoza


Radary burzowe – KLIKNIJ

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama