Przejdź do treści

Czy pojawią się temperatury powyżej 30 st C w weekend?

Czy pojawią się temperatury powyżej 30 st C w weekend? Sprawdzamy.

Reklama

Nad Polską tym tygodniu mamy do czynienia ze stabilizacją pogody. Jest to spowodowane układem ośrodków barycznych, który bardzo mocno sprzyja właśnie takiej stabilizacji. Na mapie geopotencjału możemy zobaczyć pięknie uksztatowany ukłąd Omega. A więc wyż w środkowej Europie. Oraz niże jeden po stronie zachodniej nad Półwyspem Iberyjskim, oraz po stronie wschodniej nad Grecją. Taka sytuacja będzie sprzyjała stabilizacji pogody w Polsce. Co więcej napłynie ciepłe powietrze szczególnie w nadchodzący weekend.

upały w weekend, upały w weekend,pogod

Od wtorku ocieplenie

Wtorek coraz cieplejszy. Nie będzie to co prawda bardzo duże ocieplenie, ale odczuwalne. Cieplejsze powietrze pojawi się w Polsce zachodniej i w województwie wielkopolskim. Tam temperatury wzrosną do 24 bądź 26°C.

Reklama

Noc z wtorku na środę cieplejsza również od poprzednich nocy, a więc temperatury od 12 do 15°C.

W środę sytuacja bardzo podobna do wtorku, a więc w dzień najcieplej w Polsce południowo zachodniej, ale też zrobi się trochę cieplej w Polsce południowej od 24 do 26°C. Na pozostałym obszarze chłodniej od 20°C do 22°C.

W czwartek i piątek zdecydowanie cieplej na zachodzie Polski.

Czwartek i piątek zapowiadają się zdecydowanie cieplej na zachodzie Polski. Nad Niemcami będziemy mieli od 26 do 28°C. W Polsce zachodniej, szczególnie w województwie lubuskim oraz na zachodzie województwa zachodniopomorskiego i dolnośląskiego słupku rtęci podskoczą do 28°C. Noce również powinny być cieplejsze.

A opady?

Reklama

Układ omega będzie zapewniał bezdeszczową pogodę w Polsce. Oznacza to tylko tyle, że do piątku nie powinniśmy spodziewać się żadnych opadów deszczu. Jeżeli gdziekolwiek będzie padać i będą to opady znikome.

W weekend do 30 stopni Celsjusza?

Odpowiemy sobie na pytanie, czy w weekend pojawią się w Polsce upały. Nie jest to takie oczywiste. O ile model GFS w ostatnich aktualizacjach pokazywał ponad 30 stopni Celsjusza w prawie całej Polsce, tak dziś okazuje już maksymalnie 30 stopni tylko w części Polski. Inne modele wyliczają temperatury rzędu 28-30 stopni Celsjusza.

Reasumując w sobotę i w niedzielę możemy spodziewać się pięknej i słonecznej pogody. Z temperaturami rzędu 28-30 stopni Celsjusza.

Reklama

Biorąc pod uwagę, że może być to ostatni tak piękny i gorący weekend – warto go wykorzystać.

Aktualna prognoza


Radary burzowe – KLIKNIJ

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama