Przejdź do treści

Silny wiatr możliwy 27 i 28 marca. Przegląd modeli numerycznych.

Silny wiatr możliwy 27 i 28 marca. Przegląd modeli numerycznych.

Silny wiatr w lutym.

Reklama

Choć w tym sezonie zimowym nie mieliśmy tak dużo silnych wichur, jak w sezonie 21/22 to luty był bardziej dynamicznym miesiącem stojącym pod znakiem silnej cyrkulacji zachodniej. Do tej pory marzec okazał się spokojnym miesiącem. Co prawda pojawiały się silniejsze epizody wiatrowe, jednak nie przynosiły większych szkód. Sprawdźmy jak będzie wyglądała sytuacja do końca miesiąca.

Silny wiatr możliwy 27 i 28 marca. Przegląd modeli numerycznych.

Silny wiatr pod koniec marca.

W modelach numerycznych widać jeden możliwy epizod silniejszego wiatru. Związany on będzie z niżem, który przemieszczać się będzie nad Morzem Bałtyckim, niedaleko północnych granic Polski. To spowoduje zwiększony gradient ciśnienia, a wraz z nim silniejsze porywy wiatru po jego południowej i zachodniej stronie.

Reklama

Silniejszy epizod wiatrowy wyliczany jest na 27 i 28 marca. Według aktualnych wyliczeń silne porywy wiatru pojawią się wieczorem 27 marca i w Polsce południowej osiągną do 70 km/h. Natomiast w niedzielę najsilniej wiać będzie w Polsce centralnej oraz wschodniej. Lokalnie porywy osiągną tam do 80 km/h.

YouTube player

Daleki termin

Na tę chwilę prognozowanie tak odległych terminów nie jest pewne. Mowa szczególnie o 26 i 27 marca. Dlatego ten przegląd modeli traktować należy bardzo luźno. Z pewnością będziemy przyglądać się wyliczeniom numerycznym.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama