Przejdź do treści

Dziura w chmurach na południe od Polski. Widać ją na zdjęciach NASA.

Dziura w chmurach na południe od Polski. Widać ją na zdjęciach NASA.

Reklama

Nad Polską dominuje zgniły wyż. Mamy praktycznie w całym kraju zachmurzenie pełne. Zupełnie inaczej jest w części Rumunii oraz Węgier.

Dziura w chmurach na południe od Polski. Widać ją na zdjęciach NASA.

Zgniły wyż nad Polską

Po dynamice w pogodzie, jaka była w ostatni weekend nad Europą rozgościł się wyż, który jest typowym zgniłym wyżem. Oznacza to tyle, że praktycznie w całej Polsce mamy zachmurzenie stratus. Pojawiają się drobne opady lekkiego śniegu bądź mżawki. Pogoda jest iście depresyjna. Ale możemy zobaczyć pewien wyjątek na południe od granic Polski.

Dziura w chmurach na zachód od Karpat

Reklama

Na mapach satelitarnych od 22 stycznia 2023 r. możemy obserwować dziurę w chmurach stratus, która swoim zasięgiem obejmuje północno zachodnią część Rumunii, wschodnią część Węgier oraz południową część Słowacji. Jak włączymy sobie animację przepływu chmur, to możemy zauważyć, że ta dziura w tych chmurach jest praktycznie nieruchoma.

Okazuje się, że na zachód od pasma Karpat powietrze jest zdecydowanie bardziej suche. Stąd tam nie występuje zachmurzenie stratus.

YouTube player

Czy te rozpogodzenia dotrą do Polski?

Z obserwacji sprzed 2 dni możemy wnioskować, że niestety te z rozpogodzenie nie dotrą do Polski, ponieważ są praktycznie stacjonarne i są związane z pasmem Karpat. Jedynie krańce południowe województwa podkarpackiego mają dość ładną pogodę.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama