Przejdź do treści

Egipt. Opady śniegu. W niższych regionach ulewne opady deszczu i burze.

Egipt. Opady śniegu. W niższych regionach ulewne opady deszczu i burze.

Reklama

Pogoda zaskakuje nadal. Podczas gdy w Europie mamy anomalię dodatnią, to w Egipcie mieszkańcy w ostatnich dniach mogli zaobserwować opady śniegu.

Egipt. Opady śniegu. W niższych regionach ulewne opady deszczu i burze.
fot. twitter.com/kimoblanco3

Egipt. Opady śniegu w Prowincji Wschodniej.

Egipt kojarzy nam się raczej z wypoczynkiem, kurortami oraz pustniami. Jeśli chodzi o klimat natomiast to z upałami. Jednak w ostatnich dniach, w Prowincji Wschodniej Egiptu mieszkańcy mogli rano dostrzec cienką warstwę śniegu i lodu. To niecodzienne zjawisko jak na Egipt szczególnie w ostatnich latach spowodowało paraliż transportowy. Drogi stały się nieprzejezdne (mieszkańcy nie stosują opon zimowych). Władze zaleciły ludności pozostanie w domach.

Ulewne opady deszczu

Reklama

Na niżej położonych obszarach po Nowym Roku występowały ulewne opady deszczu i burze. Zaczęły wzbierać rzeki, których koryta w większości roku są wyschnięte. Co więcej, mocno spadły temperatury. Średnie temperatury, jakie są teraz notowane są niższe nawet o 15 stopni od standardowych dla tej pory roku w Egipcie.

Pogoda poprawiła się dopiero w środę.

Przyczyny takiej pogody

Osoby śledzące mapy pogodowe zapewne zauważyły silny antycyklon nad Kazachstanem i Uzbekistanem. W Basenie Morza Śródziemnego znajduje się natomiast całkiem dynamiczny niż. . Specyficzna sytuacja baryczna spowodowała nadejście nad Egipt frontu atmosferycznego o cechach chłodnych. Przyniósł on w swoim obrębie burze a w wyższych partiach także opady śniegu. Za frontem przyszło ochłodzenie. Znad północnowschodniej Azji.

Reklama

Inne wiadomości

Reklama