Przejdź do treści

ex Huragan Martin blisko Europy. Porywy wiatru na Atlantyku do 160 km/h. Niesie ze sobą wichury i ulewy.

exHuragan Martin blisko Europy. Porywy wiatru na Atlantyku do 160 km/h. Niesie ze sobą wichury i ulewy.

Huragany docierają też do Europy

Reklama

Bardzo głęboki cyklon post tropikalny Martin znajdujący się nad Oceanem Atlantyckim i zbliżający się do Wysp Brytyjskich to w rzeczywistości osłabiający się i dezintegrujący huragan Martin. Przywędrował do nas znad Stanów Zjednoczonych. Jeszcze w piątek był klasyfikowany jako kategoria 1 w skali Saffira-Simpsona. Dziś już zdegradowany został do statusu cyklonu post tropikalnego.

Martin na mapach

Na poniższym zdjęciu satelitarnym widzimy potężną strukturę chmur skręcającą się w centrum niżu. To jest właśnie Martin. W zachodniej oraz południowej części wiatr w porywach wieje do 160 km/h. Niesie on ze sobą ulewy oraz lokalne burze.

ex Huragan Martin blisko Europy. Porywy wiatru na Atlantyku do 160 km/h. Niesie ze sobą wichury i ulewy.
Reklama

W centrum exMartin ciśnienie spadło do 952 hPa. Z upływem czasu ciśnienie będzie w centrum niżu wzrastać. Jednak takie środowisko będzie wpływać do tworzenia się nowych niżów wtórnych, które skutecznie będą psuły pogodę w Europie w najbliższych dniach.

huragan martin, huragan martin,porywy wiatru,wichury,ulewy

Czy exMartin dotrze do Polski?

Nad Europą dominują wyże. Wyże te są na tyle silne, że nie pozwalają niżom znad Atlantyku wtargnąć do Europy centralnej i wschodniej. Tym razem będzie podobnie. Ośrodki niskiego ciśnienia związane z exhuraganem będą psuć pogodę na Wyspach Brytyjskich oraz w Skandynawii. Nie powinny w żaden sposób zagrażać Polsce.

Niże na zachodzie gwarancją przyjemnych temperatur.

Co więcej, dzięki takiemu usytuowaniu niżów do Polski zaciągane jest całkiem przyjemne i dosyć ciepłe powietrze z południa Europy. Przez najbliższe dni się to nie zmieni.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama