Przejdź do treści

Finał WOŚP. Wstępna prognoza pogody na 29 stycznia 2023. Przelotne opady i silny wiatr.

Finał WOŚP. Wstępna prognoza pogody na 29 stycznia 2023

Reklama

Już w niedzielę 29 stycznia 2023 roku w całym kraju będzie odbywał się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdzimy wstępnie, jaka będzie pogoda tego dnia.

Finał WOŚP. Wstępna prognoza pogody na 29 stycznia 2023. Przelotne opady i silny wiatr.
https://zwierciadlo.pl/

Finał WOŚP. Wstępna prognoza pogody na niedzielę.

Niedziela będzie pierwszym dniem, w którym zwiększy się dynamika w pogodzie. Zgniły wyż, który dominował w poprzednim tygodniu w całej Polsce, zacznie opuszczać nasz kraj. A od północy Polski zacznie postępować zdecydowanie większe zachmurzenie. Według wyliczeń modeli numerycznych pojawią się również przelotne opady śniegu przed południem, szczególnie w województwach centralnych i południowych, natomiast w godzinach popołudniowych od północy Polski wejdą opady mieszane oraz opady deszczu. Te mają pojawić się szczególnie w województwie pomorskim, warmińsko mazurskim i podlaskim.

Wiatr

Reklama

Przed południem w niedzielę strefa silniejszych porywów wiatru zacznie wkraczać od północy Polski. Wtedy wiać będzie do 55 km/h, jednak w godzinach popołudniowych i wieczornych strefa silnych porywów wiatru wkroczy nad Polskę północnozachodnią i północną. Lokalnie wiać będzie do 80 km/h, a na wybrzeżu nawet do 95 km/h. Najspokojniej w województwach, małopolskim, śląskim oraz opolskim – tam wiatr będzie bardzo słaby.

Temperatury

Nad ranem ujemne temperatury prawie w całej Polsce: od -2 do -4°C, w górach do -10°C. Do godzin południowych nastąpi szybka wymiana mas powietrza. Wieczorem temperatury ujemne jedynie w górach, natomiast na pozostałym obszarze od 2 do 4°C.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama