Przejdź do treści

Front chłodny przemieszcza się przez Polskę i przynosi burze. Padło ponad 5200 wyładowań.

Front chłodny przemieszcza się przez Polskę i od godzin południowych w centralnej Polsce przynosi burze.

Ośrodek niskiego ciśnienia Thorvi

Reklama

Nad Morzem Północnym przemieszcza się ośrodek niskiego ciśnienia Thorvi. Związany z nim system frontów powoli przemieszcza się w kierunku Polski. Przed nim jednak mamy jeszcze front zokludowany oraz odcinek frontu chłodnego. To ten odcinek przynosi dziś burze w Polsce centralnej mimo późnych godzin wieczornych.

Burze w Polsce

Sezon burzowy 2022 powoli staje się przeszłością. Jednak wrzesień i październik potrafiły jeszcze pokazać pazur.

Reklama

Tym razem może pazur to nie jest, ale pazurek jak najbardziej. Od rana w poniedziałek zarejestrowanych zostało na terenie Polski 5200 wyładowań doziemnych. Burze zaznaczyły się w szczególności w woj. łódzkim, mazowieckim i świętokrzyskim. Nie były silne i niosły ze sobą w większości opady deszczu i drobnego gradu. Jednak są warte odnotowania.

Front chłodny przemieszcza się przez Polskę i przynosi burze. Padło ponad 5200 wyładowań.

Burze w nocy z poniedziałku na wtorek

To nie koniec burz. Front atmosferyczny i związane z nim linie zbieżności przemieszczać się będą dalej na wschód z odchyleniem na północny wschód. I choć aktywność burzowa spada, nie oznacza to, że burze wygasną. Będą nadal tworzyć się na linii frontu komórki dające wyładowania. Gdy pisze ten artykuł, właśnie utworzyła się komórka burzowa w okolicach Prabut.

Linia front przemieszczać się będzie nad Polską wschodnią, osiągając woj. podlaskie, lubelskie i podkarpackie. Tam jednak szanse na burze będą już minimalne.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama