Przejdź do treści

Gołoledź w południowej Polsce. Opady mieszane i ujemne temperatury.

Gołoledź w południowej Polsce. Opady mieszane i ujemne temperatury.
Nadchodzi silne ochłodzenie. Już najbliższej nocy temperatury spadną poniżej zera na wschodzie i południu Polski. Tam też będzie najniebezpieczniej.

Gołoledź w południowej Polsce. Opady mieszane i ujemne temperatury.
ICON

Przyczyna ochłodzenia

Reklama

Umacnia się nad zachodnią Rosją wyż ERIK, którego cyrkulacja spowoduje wtargnięcie nad Europę Środkową arktycznego powietrza. W czwartek nie będzie to jeszcze duży mróz. Jednak w połączeniu z opadami pojawiającymi się na trasie frontu atmosferycznego pojawi się bardzo niebezpieczna gołoledź.

Gołoledź w południowej Polsce.

Przez południową Polskę przemieszcza się front atmosferyczny, przynoszący opady deszczu, opady mieszane oraz opady śniegu. Największa szansa na opady mieszane oraz opady śniegu na południowym wschodzie Polski. Z upływem nocy opady mieszane będą przechodzić w opady śniegu. Lokalnie będzie padało dość mocno.

Reklama

W kolejnych godzinach systematycznie temperatura powietrza będzie spadać. Pojawią się wartości ujemne. To przyczyni się do pojawienia się gołoledzi oraz lokalnych oblodzeń. Szczególnie niebezpiecznie będzie w województwach: małopolskim, podkarpackim oraz na południu województwa lubelskiego.

Zachowajmy najwyższą ostrożność podczas podróży w tych regionach.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama