Przejdź do treści

Groźne burze w poniedziałek. Pojawią się układy liniowe. IMGW wydaje ostrzeżenia.

W weekend odpoczęliśmy od niebezpiecznej aury, jaka była w poprzednim tygodniu. Jednak już w poniedziałek powrócą niebezpieczne zjawiska burzowe.

Reklama

Poniedziałek – Groźne burze i układy liniowe

Załamanie pogody prognozujemy w poniedziałek. Już od rana będzie robić się bardzo dynamicznie za sprawą chłodnego wycinka pofalowanego frontu, który wypierać będzie ciepłe powietrze z terytorium Polski. Duży gradient temperatur, silny przepływ powietrza w środkowej troposferze oraz uskoki wiatru będą faworyzować bardzo szybką i głęboką konwekcję w obrębie frontu atmosferycznego. Burze bardzo szybko organizować będą się w układy liniowe. Układy te będą bardzo szybko przemieszczać się na wschód / północny wschód.

Na drodze burz i układów burzowych możliwe będą porywy wiatru szkwałowego do 90 km/h a lokalnie nawet ponad 100 km/h. Oraz grad. Superkomórki burzowe mogą wygenerować grad o znacznej średnicy.

Pierwsze burze tworzyć się będą już w godzinach porannych w szczególności w zachodniej i południowozachodniej Polsce. By następnie przybrać formę układów wchodzących w Polskę Centralną oraz Wschodnią.

Do wieczora burze opuszczą granice Polski.

IMGW aktualizuje ostrzeżenia.

IMGW zaktualizowało ostrzeżenia. Rozszerzyło II stopień zagrożenia przed burzami z Polski południowej na całą Polskę wschodnią. Sytuacja robi się coraz bardziej niebezpieczna.

groźne burze, groźne burze

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama