Przejdź do treści

Gwałtowne burze nocą z poniedziałku na wtorek na zachodzie Polski.

Upał w najlepsze trwa. W sobotę i niedzielę na krańcach zachodnich zaznaczała się linia zbieżności, która w poniedziałek przemieści się na wschód nad Polskę zachodnią. Nocą z poniedziałku na wtorek pojawią się tam silne burze. We wtorek osiągną centralną Polskę.

Strefa zbieżności

Reklama

Przez Europę rozciąga się pofalowany niż atmosferyczny. Od Polski oddala się wyż Frido. W ślad za nim zmierza strefa zbieżności a za nią chłodny front atmosferyczny.

Gwałtowne burze nocą z poniedziałku na wtorek na zachodzie Polski.

Modele numeryczne widzą pierwsze burze na krańcach zachodnich w poniedziałek wieczorem. Burze rozwijać się będą najmocniej przed północą. Mogą utworzyć układ liniowy (ale to nie jest pewne). Burze tworzyć się będą nad woj. zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim. Stopniowo przemieszczać się będą na wschód.

Reklama

Nieść będą nawalne opady deszczu, lokalnie opady większego gradu oraz silne porywy wiatru. Mogą być bardzo aktywne elektrycznie.

Gwałtowne burze we wtorek

We wtorek strefa zbieżności z burzami dalej przemieszczać się będzie na wschód. Jeszcze przed południem powinna osiągnąć woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, łódzkie oraz opolskie. Burze nadal nieść będą nawalne opady deszczu, lokalnie opady większego gradu oraz silne porywy wiatru. Mogą być bardzo aktywne elektrycznie.

Wieczorem strefa burz dotrze do pasa centralnego Polski. Burze też prognozowane są na północnym wschodzie Polski.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama