Przejdź do treści

Huragan Fiona zmierza w kierunku Kanady. Może być to najsilniejsza burza w Kanadzie w ostatnich latach.

Huragan Fiona po przejściu przez Karaiby zmierza na północ w kierunku Kanady.

Fiona zmierza w kierunku Kanady

Reklama

Huragan Fiona przyspiesza w kierunku północnym i jest „na kursie kolizyjnym” z atlantycką Kanadą, gdzie może być jedną z najsilniejszych burz w historii tego kraju. Rzadkie ostrzeżenia przed huraganem zostały wydane w czwartek przez Kanadyjskie Centrum Huraganów dla części Nowej Szkocji, Nowej Fundlandii i Wysp Księcia Edwarda. Fiona może stać się posttropikalnym cyklonem zaledwie kilka godzin przed dotarciem do wybrzeża, ale skutki huraganu są prawdopodobne, niezależnie od tego, czy tak się stanie.

Wiatr do 207 km/h

Najsilniejsze porywy wiatru zarejestrowano w czwartek o prędkości 207 km/h co klasyfikuje huragan w dolnej części zakresu kategorii 4. Ciśnienie centralne utrzymywało się na stałym poziomie i wynosiło 936 hpa. Fiona znajdowała się około 552 km na zachód – południowy zachód od Bermudów. Bermudy zostały w czwartek ostrzeżone przed huraganem.

Fiona nad Bermudami

Reklama

Przejście Fiony będzie wystarczająco blisko, aby dać Bermudom więcej niż 90% szans na tropikalne warunki burzowe, w tym ryzyko utrzymujących się wiatrów o prędkości 64-112 km/h wraz z intensywnymi, nawalnymi opadami deszczu. Duże fale będą zagrożeniem nie tylko na Bermudach, ale także wzdłuż większości wschodniego wybrzeża USA i morskiej Kanady w ciągu najbliższych kilku dni.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama