Przejdź do treści

IMGW wydaje ostrzeżenia przed upałem na nadchodzące dni.

Na stronie map dynamicznych IMGW pojawiły się już ostrzeżenia II stopnia przed upałem oraz prognoza ostrzeżeń na najbliższe dni.

Reklama

Środa pod znakiem upału w zachodniej Polsce

Na środę alerty wydane zostały dla zachodniej Polski a w szczególności dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego kujawsko-pomorskiego, lubuskiego wielkopolskiego oraz dolnośląskiego.

Temperatura maksymalna w środę wyniesie od 30 stopni Celsjusza do 33 st. C, w czwartek od 33 st. C do 34 st. C. W nocy termometry pokażą od 17 st. C do 20 st. C. Ostrzeżenia wejdą w życie w środę o godzinie 13 i wygasną w czwartek o godz. 20.

Czwartek i piątek nadal gorące

Prognoza ostrzeżeń II stopnia przed upałem IMGW na czwartek obejmuje prawie cały kraj z pominięciem woj. podlaskiego oraz wschodu woj. mazowieckiego i lubelskiego.

Podobnie będzie w piątek. Jedynie woj. zachodnio-pomorskie oraz północ woj. pomorskiego bez ostrzeżeń. Na pozostałym obszarze utrzymane zostaną ostrzeżenia II i I stopnia przed upałem.

Reklama

Sobota upalna tylko na wschodzie

W sobotę gorące powietrze utrzymywać się będzie jeszcze na wschodzie Polski. Tam też prognozowane są ostrzeżenia II oraz I stopnia.

Omówienie pogody jeszcze dziś.

Pracujemy nad omówieniem pogody pod względem wysokich temperatur. Te pojawi się jeszcze dziś na naszej stronie.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama