Przejdź do treści

Intensywne opady mokrego śniegu na południu Polski w nocy. Na zachodzie i południu silne porywy wiatru. PROGNOZA POGODY

Intensywne opady mokrego śniegu na południu Polski w nocy. Na zachodzie i południu silne porywy wiatru. PROGNOZA POGODY

Wędrówka niżu Pit przez północną Europę.

Reklama

Niż Pit nadal psuje nam pogodę w Europie Środkowej. Jest spychany coraz bardziej na południowy wschód, a od północy napływa coraz chłodniejsze powietrze.

YouTube player

Intensywne opady mokrego śniegu i śniegu z deszczem na południu Polski.

Późnym wieczorem w piątek strefa opadów śniegu i śniegu z deszczem przemieszcza się na południowy wschód Polski. Za nią przemieszczają się również opady deszczu, które mają charakter przelotny. Zgodnie z poprzednimi naszymi artykułami strefa opadów związana z frontem atmosferycznym zostaje zepchnięta na południowy wschód, więc najsilniejsze opady będą występować w województwach: małopolskim, podkarpackim oraz lubelskim.

Reklama

Po północy padać będzie praktycznie jedynie w Polsce południowej. Tutaj będą występowały lokalnie intensywne opady mokrego śniegu. Temperatury spadną poniżej zera, więc będzie bardzo ślisko na drogach. Na ogół warunki na drogach będą bardzo trudne.

Efekt jeziora na północy Polski

Z racji tego, że wiatr zmieni kierunek na południowy, uruchomi się efekt jeziora nad Bałtykiem i już po północy zaczną występować silne opady śniegu związane z konwekcją w województwie pomorskim oraz zachodniopomorskim.

Na pozostałym obszarze Polski Północnej zaczną pojawiać się przejaśnienia.

Silny wiatr

Reklama

Nadal w Polsce zachodniej oraz południowej będziemy notowali silne porywy wiatru lokalnie do 70 km/h. Do północy strefa silnych porywów wiatru będzie znajdowała się w Polsce zachodniej. Po północy przemieści się nad Polskę południową.

Nad ranem wiatr powinien się już uspokajać.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama