Przejdź do treści

Intensywne opady mokrego śniegu oraz deszczu w Polsce. Na zachodzie silne porywy wiatru. PROGNOZA POGODY

Intensywne opady mokrego śniegu oraz deszczu w Polsce. Na zachodzie silne porywy wiatru. PROGNOZA POGODY

Wędrówka niżu Pit przez północną Europę.

Reklama

Wędrówek niżów nad Morzem Bałtyckim ciąg dalszy. Niż Oleg opuścił już praktycznie Europę i wypełnia się nad Rosją. Natomiast dociera do nas kolejny niż: Pit, który jutro popsuje nam pogodę w całym kraju.

YouTube player

Intensywne opady mokrego śniegu, śniegu z deszczem oraz deszczu.

Już po piątej nad ranem w piątek szeroka strefa opadów deszczu wkroczy nad zachodnie krańce Polski. bardzo szybko przemieszczać będzie się kierunku wschodnim. Opady deszczu bardzo szybko na czele frontu będą zmieniać się w opady mokrego i lepkiego śniegu. Do południa wyliczenia pokazują, że strefa opadów dotrze do linii Gdańsk, Łódź, Częstochowa. Na czele strefy będą występowały opady śniegu przechodzące w gęste opady mokrego śniegu, następnie w opady mieszane i opady deszczu. Lokalnie opady będą intensywne.

Po południu

Reklama

Po południu strefa nadal będzie wędrować w kierunku wschodnim. Ta sytuacja utrzyma się do około godziny 17:00. Wtedy to strefa ta praktycznie zatrzyma się i zacznie kierować się na południowy wschód. Spowoduje to silną akumulację opadów, szczególnie na południu województwa mazowieckiego w województwie łódzkim, świętokrzyskim, podkarpackim.

Intensywne opady na południu Polski.

Na województwa południowo-wschodnie strefa dotrze najpóźniej, bo w godzinach późno popołudniowych. Następnie opady przemieszczać będą się w kierunku południowo wschodnim. Już nocą z piątku na sobotę na północy Polski pojawią się przejaśnienia.

Strefa opadów powinna opuścić krańce południowo wschodnie do sobotniego południa.

Intensywne opady, Intensywne opady

Silne porywy wiatru na zachodzie Polski w piątek

Reklama

Po chwilowej ciszy znów wrócą silne porywy wiatru na zachodzie Polski. Na początku wiać będzie najsilniej w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Tam w porywach do 80 km/h. Po południu najsilniej wiać będzie nadal w woj. zachodniopomorskim, ale też w Sudetach.

Cisza bądź delikatny wiatr na północnym wschodzie Polski.

Intensywne opady, Intensywne opady

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama