Przejdź do treści

Intensywne opady mokrego śniegu oraz deszczu w Polsce w poniedziałek. Przegląd modeli.

Intensywne opady mokrego śniegu oraz deszczu w Polsce w poniedziałek. Przegląd modeli.

Intensywne opady mokrego śniegu oraz deszczu w Polsce w poniedziałek. Przegląd modeli.

Wędrówka niżu Willy przez północną Europę.

Reklama

Związany będzie on z niżem Willy, którego fronty atmosferyczne będą przemieszczać się przez Polskę w poniedziałek. Wtedy to sam niż znajdzie się nad Szwecją i kierować się będzie nad Łotwę. System frontów atmosferycznych będzie składał się z frontu okluzji, który przemieszczać się będzie nad Skandynawią. Z frontu ciepłego, który będzie przemieszczać się przez Polskę oraz frontu chłodnego, który przez Polskę będzie się przemieszczał za frontem ciepłym.

Intensywne opady mokrego śniegu, śniegu z deszczem oraz deszczu.

Już po północy w poniedziałek nad województwo warmińsko mazurskie oraz podlaskie spłyną opady śniegu, a następnie śniegu z deszczem znad Bałtyku. Te opady jednak nie będą intensywne i strefa opadowa bardzo szybko przemieści się za wschodnie granice.

Reklama

Jednocześnie nad ranem od zachodu Polski wkraczać będzie strefa silnych opadów deszczu, związana z ciepłym frontem atmosferycznym. Lokalnie padać będzie intensywnie.

Strefa ta na początku obejmie województwo zachodniopomorskie, następnie lubuskie, pomorskie, kujawsko pomorskie oraz wielkopolskie. Na początku będzie padał deszcz, natomiast im dalej na wschód ten deszcz będzie zmieniał się w opady mieszane, a następnie w opady mokrego śniegu.

Do południa strefa tych opadów obejmie Polskę centralną i wschodnią. Opady mokrego śniegu prognozujemy w województwie warmińsko mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim.

Strefy opadowe popołudnie.

Reklama

Należy pamiętać, że strefa opadów mokrego śniegu znajdować się będzie na czele frontu atmosferycznego, a więc nad danym punktem podczas przemieszczania się tego frontu wystąpią najpierw opady mokrego śniegu, następnie opady mieszane, a potem opady deszczu.

Do godziny 18:00 strefa opadów śniegu powinna opuścić nasz kraj. Jednak za nią przemieszczać się będą opady mieszane oraz opady deszczu.

Silne porywy wiatru w poniedziałek

Po chwilowej ciszy znów wrócą silne porywy wiatru w Polsce. Wraz z tymi opadami Tworzyć będą bardzo nieprzyjemną aurę. Szczegóły przeglądu modeli dotyczącego wiatru znajdują się pod tym linkiem.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Reklama

Inne wiadomości

Reklama