Przejdź do treści

Intensywne opady śniegu, mieszane i deszczu w czwartek. Niż Norbert będzie wpływał na pogodę w Polsce.

Intensywne opady śniegu, mieszane i deszczu w czwartek. Niż Norbert będzie wpływał na pogodę w Polsce.

Reklama

Od kilku dni nad Polską mamy chłodne powietrze arktyczne, które w nocy przynosi temperatury ujemne a w dzień tylko delikatnie powyżej zera. Lokalnie występują słabe opady śniegu, jednak w czwartek śniegu będzie zdecydowanie więcej, ponieważ od wschodu kroczy front atmosferyczny.

Intensywne opady śniegu, mieszane i deszczu w czwartek. Niż Norbert będzie wpływał na pogodę w Polsce.
Tatry zimą / ShutterStock

Front atmosferyczny ciepły

W czwartek o godzinach porannych od wschodu zacznie wkraczać rozległa strefa opadowa związana z frontem atmosferycznym ciepłym zdecydowanie najczęściej mamy sytuację kiedy fronty ciepłe wkraczają od zachodu Polski, ten jednak będzie wkraczał od wschodu Polski, a związane to będzie z cieplejszym powietrzem znad Morza Czarnego.

YouTube player

Intensywne opady śniegu i deszczu

Reklama

Zachmurzenie związane z frontem ciepłym wkracza nad województwa wschodnie już w nocy ze środy na czwartek. Jednak pierwsze opady śniegu powinny pojawić się na krańcach wschodnich około godziny 4:00 nad ranem w czwartek. Do godziny 6:00 rano strefa opadów śniegu będzie obejmowała wschodnie części województwa lubelskiego oraz podlaskiego.

Do godziny 12:00 front atmosferyczny przesunie się bardziej w kierunku zachodnim, a strefa opadów śniegu, lokalnie intensywnych obejmować będzie województwa podkarpackie, województwo lubelskie, świętokrzyskie, mazowieckie, zachód województwa podlaskiego oraz wschód województwa warmińsko mazurskiego.

Jednocześnie za opadami śniegu będą przemieszczały się opady mieszane oraz opady deszczu lokalnie intensywne.

Pogoda po południu

Reklama

Do wieczora strefa opadów przemieści się nad Polskę centralną, jednakże opady śniegu będą występować w województwie małopolskim, podkarpackim oraz świętokrzyskim, w województwie łódzkim, na zachodzie województwa lubelskiego, w województwie mazowieckim, woj. kuj-pom oraz warmińsko mazurskim będą występowały opady mieszane, natomiast na wschód od tych obszarów będą występowały opady deszczu.

Wieczorem

Wieczorem strefa opadów śniegu zacznie zanikać, natomiast na wschodzie rozbuduje się strefa opadów deszczu. I będzie obejmowała swoim zasięgiem całą Polskę, południowo wschodnią, centralną oraz północno wschodnią. Lokalnie będzie padać intensywnie.

Temperatury

W czwartek temperatury szybko będą wzrastały. I osiągną wartości zdecydowanie powyżej zera. Jedynie w strefie frontu atmosferycznego będzie chłodniej: od 0 do 2°C. To będzie powodować, że padający śnieg będzie bardzo szybko się topił.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Reklama

Inne wiadomości

Reklama